Peter Sýkora Iné športy

Výborná hádzaná s nešťastným rozuzlením

Dievčatá si nezaslúžili prehrať, minimálne remíza bola na dosah. V osemfinále Challenge cupu sa stretlo šalianske Duslo s macedónskym HC Metalurg Skopje.

Hostia po vyradení Písku v treťom kole veľmi dobre vykročili aj v šalianskom súboji. V úvode tohto náročného duelu začalo lepšie Duslo, keď viedlo 4:2 a 5:3, ale potom sa rozstrieľala kanonierka Bajramoská (poznámka: proti Písku zaznamenala 23 gólov!) a výborne chytala brankárka Andrejeva. Naše hráčky sa ťažko presadzovali cez fyzicky zdatnú a nekompromisne hrajúcu obranu hostí, čo nepresní talianski arbitri tolerovali. Hostia získali v závere polčasu vedenie, ktoré zvýšili v 35. minúte až na rozdiel piatich gólov 9:14. Zdalo sa, že jasnom víťazstve Skopje je už rozhodnuté. Zverenkyne trénerky Dariny Braunovej však siahli na dno svojich síl a vďaka góly Tóthovej a najmä Popluhárovej, ktoré umocnila dobrými zákrokmi brankárka Némethová postupne znižovali náskok Skopje. **V dramatickom závere Duslo neustále doťahovalo gólový náskok súpera vyrovnalo na 19:19 a v 56. minúte bola opäť zhoda 22:22. **V záverečných minútach sme „vyrobili“ pár chýb, mali sme aj smolu (nastrelené žrde), hostí podržala vynikajúca gólmanka, čo nakoniec rozhodlo o tesnej prehre vo výbornom dueli.

Slovan Duslo Šaľa – HC Metalurg Skopje 23 : 24 (8:11) Priebeh: 1:0, 4:3, 6:5, 7:7, 8:11, 8:13, 15:16, 19:19, 22:22, 23:24. Duslo: Grandtnerová, Némethová, Túrociová – Trochtová, Pileková 4, A. Tóthová 7/2, S. Szarková 2, Puškášová 1, Popluhárová 8/2, J. Braunová 1, Czanik, Veselková – tréner D. Braunová. Metalurg: Bajramoská 10, Gjorgievská 7/2, … Pokutové hody: 5/4 – 4/3; vylúčené: 3:4, pred 500 divákmi s chybami rozhodovali Alperan a Scevola (Taliansko). Odveta o týždeň v Skopje (sobota 13. 2. 2010) pred početnou diváckou kulisou bude ťažká. Foto M. Pospiš: Reprezentantka Petra Popluhárová s číslom. 17 bola aj proti Skopje s ôsmymi gólmi najlepšou strelkyňou Dusla.