Peter Štrbo Hádzaná

Víťazom turnaja opäť Veselí

Na kvalitne obsadenom turnaji „O pohár generálneho riaditeľa Dusla, a.s.“ sa z triumfu tešili už po druhýkrát v rade hádzanárky Brittermu Veselí. Šalianky obsadili striebornú priečku.

Víťazkami 16. ročníka medzinárodného turnaja žien sa stali hádzanárky HC Britterm Veselí nad Moravou, ktoré v Šali zvíťazili aj v minulom roku. Turnaj ozdobila okrem prítomnosti českého majstra aj účasť kvalitných celkov hádzanárskej WHIL-ky – Olomouca a Partizánskeho. Pri pohľade na výsledkovú listinu môžeme konštatovať, že išlo o veľmi vyrovnaný turnaj a tímy mali k dispozícii výbornú príležitosť konfrontovať sa v záverečnej fáze prípravy na nadchádzajúcu sezónu 2011/2012. HC Britterm Veselí neprehral na turnaji ani jeden zápas, o jediný bod prišiel len za remízu s Olomoucom. O celkovom triumfe úradujúceho českého majstra rozhodol posledný zápas proti domácemu Duslu, v ktorom Veselí po celý čas viedlo a do prestávky išlo s osemgólovým náskokom. V druhom polčase však naše hráčky zabojovali a takmer to vyzeralo na zvrat v zápase, keď sa dotiahli len na rozdiel dvoch gólov, skúsené české hráčky si však víťazstvo ujsť nenechali a zdvihli nad hlavu víťaznú trofej.

Duslo Šaľa: Grandtnerová, Túrociová – Trochtová, Kováčová, Piskayová, Vidiečanová, Bérešová, Pócsiková, Czanik, Demajová, Pileková, Weibelová, Bahýlová

Výsledky:

Šaľa – Partizánske 24:22 (12:14) Veselí nad Moravou – Olomouc 25:25 (16:9) Veselí nad Moravou – Partizánske 27:23 Šaľa – Olomouc 27:23 (11:8) Partizánske – Olomouc 29:25 (11:15) Šaľa – Veselí nad Moravou 17:23 (6:14)

Individuálne ocenenia:

Najlepšia strekyňa: Klaudia Michnová (Partizánske, 20 gólov) Najlepšia brankárka: Barbora Raníková (Olomouc) Najlepšia hráčka: Lucia Bérešová (Šaľa)