Peter Štrbo Hádzaná

Veselkovej kanonáda proti Slavii

Hádzanárky Dusla si v domácom prostredí poradili so Slaviou Praha 29:25. Bol to predovšetkým večer Veselkovej, ktorá zaťažila konto hostí jedenástimi zásahmi. Šalianky v stretnutí 9.kola skvele ustrážili elitnú kanonierku Černú, ktorú prakticky vypoj

Duslo od úvodných minút diktovalo tempo hry. Slavia sa proti dobre organizovanej obrane domáceho celku dlho nevedela presadiť. Prvá desaťminútovka nebola bohatá na góly, Šaľa sa presadila trikrát, z toho dve sedmičky premenila Veselková a Pražanky neskórovali ani raz. „Chemičkám“ od začiatku stretnutia vychádzal zámer dôraznou osobnou obranou vypojiť z hry kanonierku Černú, ktorú si vzala „do parády“ Trochtová. V ďalšom priebehu sa hra vyrovnala, Duslo si udržiavalo 2 až 3 gólový náskok. V 21.minúte prišiel domáci tím o Andreu Czanik, ktorú nešetrne zvalila na zem Kutlvašrová a do stretnutia už kvôli zraneniu nezasiahla. Ďalšie minúty patrili jednoznačne „chemičkám“, ktoré nakopli vylúčenia hostiek a z dvojgólového náskoku 8:6 si vytvorili až šesťgólový, keď v 26.minúte po krídelnom prieniku zvyšovala na 12:6 Vidiečanová. V závere polčasu však prišli zbytočné chyby domácich a hostky stiahli hrozivý náskok Dusla na hrateľných 12:10. Poslednou úspešnou strelkyňou bola Jačková, ktorá prekonala Grandtnerovú z rýchleho protiútoku.

Úvod druhej časti priniesol vyrovnaný priebeh, v 34.minúte zvýšila na 15:12 Vidiečanová, pred ňou si dvakrát poradila s obranou hostiek Veselková. Zápas bol však stále otvorený. Slavia využila niekoľko nepresností Šale a v 39.minúte zásluhou Černej, ktorá vystihla nedôraznú prihrávku Piskayovej, vyrovnala na 15:15. Tento moment však zvrat v stretnutí nepriniesol, Šalianky si v predposlednej desaťminútovke opäť vytvorili trojgólový náskok, v 41.minúte upravovala na 18:15 Trochtová. V 50.minúte Grandtnerová skvele podržala Šaľu, keď dvakrát úspešne zakročila pri protiútokoch Slavie. Záver stretnutia už patril skúsenejším domácim hráčkam, v 52.minúte zvyšovala z brejku na 24:20 Pileková a päť minút pred koncom Bahýlová strelou do protipohybu brankárky Satrapovej na 26:21. Vzápätí v presilovej hre znížila aktívna Romanczinová. Náskok si „chemičky“ udržiavali až do záverečného hvizdu. Posledné minúty patrili najmä Vidiečanovej, ktorá z krídla strelila posledné tri góly Dusla. Na konečných 29:25 upravila v samom závere zápasu „slávistka“ **Raková. V stretnutí so Slaviou sa strelecky darilo Vidiečanovej (6 gólov), Trochtovej (5) i Pilekovej (4), no skvelú formu potvrdila predovšetkým **Eva Veselková, ktorá nastrieľala famóznych jedenásť gólov a svoj tohtosezónny „nástrel“ zaokrúhlila na výborných 50 zásahov.

[size=14]Slovan Duslo Šaľa – DHC Slavia Praha 29:25 (12:10)[/size] Najviac gólov: Veselková 11/2, Vidiečanová 6, Trochtová 5 – Romanczinová 5, Jačková 5, Raková 4. Rozhodovali: Cipov a Pastierik, vylúčené: 2:4, ČK: Moulleová (Slavia) za tri vylúčenia, 7 m hody: 2/2 – 1/2, 500 divákov

DUSLO: Grandtnerová, Túrociová – Veselková 11/2, Vidiečanová 6, Trochtová 5, Pileková 4, Bahýlová 3, Porubská, S. Kováčová, Piskayová, Bérešová, Czanik, Demajová, Pócsiková

Výsledky 9.kola:

Veselí – Partizánske 25:21 Most – Zlín 27:32 Olomouc – Michalovce 37:29 Jindr.Hradec – Senec 25:26 Nitra-Sereď – Písek (27.11.)