Zlatica Gregorová Hádzaná

Veľký úspech hádzanárov Šale: Postúpili do štvrťfinále Challenge Cup-u!

Hráči HKM Šaľa sa cez víkend stretli v odvete osemfinále Challenge Cup. Vo Švajčiarsku si zaistili postup.

Ilustračný obrázok k článku Veľký úspech hádzanárov Šale: Postúpili do štvrťfinále Challenge Cup-u!

Hádzanári HKM Šaľa postúpili do štvrťfinále európskeho Vyzývacieho pohára – Challenge Cupu. V nedeľňajšej odvete osemfinále síce prehrali na palubovke švajčiarskeho TSV St. Otmar St. Gallen 27:28, ale ďalej idú vďaka domácemu triumfu v prvom zápase 30:27. Najbližšieho súpera sa dozvedia pri utorňajšom žrebe.

Šaľa si do odvety viezla iba trojgólový náskok, ale ten už v prvom polčase odvety zdvojnásobila. Trio Guzy, Polakovič a Šulc poriadne zamestnávalo domácu obranu a v 14. minúte viedli hostia už 11:7. V polčasovej prestávke mal slovenský zástupca tri góly k dobru a St. Gallen vyrovnal skóre až v 37. minúte na 17:17. Štvrťhodinu pred koncom vyrovnal Janíček na 21:21 a hoci domáci ešte v 49. minúte viedli 24:22, bližšie ich už Šaľa nepustila. Tešila sa tak z postupu medzi osem najlepších celkov súťaže.

Peter Dudáš, kapitán HKM Šaľa /zdroj: fb HKM/:„Postup do štvrťfinále je pre mužskú hádzanú v Šali doteraz najväčší úspech. Ešte nevieme s kým budeme hrať ďalšie kolo, ale verím, že bude plná hala a super atmosféra. Dúfam, že v pohári pôjdeme čo najďalej, pretože na to máme mužstvo i skvelých fanúšikov.“