Peter Štrbo Hádzaná

V šlágri kola vyhralo Duslo a je opäť tretie

V súboji o tretie miesto v tabuľke zverenkyne trénera Lukačina zásluhou výborného výkonu v posledných 20 – tich . minútach dosiahli cenné víťazstvo nad vicemajstrom Česka Brittermom Veselí n/M a vymenili si s ním miesto v tabuľke.

V drese šalianskeho Dusla sa už objavilo po dlhšej odmlke spôsobenej zranením krídlo Bérešová a k dispozícii bola už aj dlhoročná opora Dubajová. Hostky, ktoré v tomto roku vyhrali všetky tri majstrovské duely vo WHIL-ke začali dobre aj v Šali a v 10. minúte vyhrávali už 1:6! Chemičky postupne spresnili hru, ale aj streľbu a pri vylúčení najlepšej strelkyne hostí Flekovej sme dvomi gólmi znížili stav na 5:7. Prvé vyrovnanie na 9:9 zariadila po rýchlom trháku Bérešová. Napriek tomu, že sa strelecky darilo Szarkovej a dobré momenty mala v bránke aj Túrociová išli hostky do kabín z dvojgólovým náskokom. Po obrátke sa hralo dosť nervózne a v búrlivom prostredí aj zásluhou viacerých sporných verdiktov arbitrov. V domácom kolektíve sa rozstrieľala Vidiečanová a jej gól v 38. minúte znamenal po prvý krát vedenie Dusla 17:16. Skúsené družstvo hostí využívalo časté vylúčenia šaľaniek a trestalo aj z pokutových hodov. V záverečnej „dvadsať minútovke“ však domáce hráčky potvrdili dobrú fyzickú pripravenosť a po niektorých akciách zožali potlesk na otvorenej scéne. Dôležité góly pivotiek Czanik a Trochtovej priniesli Duslu v 55. minúte trojgólový náskok 24:21, ktorý sa už v hektickom závere nezmenil. Slovan Duslo Šaľa – Britterm Veselí n/M 27 : 24 (11:13) Duslo: Grandtnerová, Túrociová – Vidiečanová 6; Trochtová 3; S. Szarková 8/3; Czanik 3; Weibelová; Veselková 1; Piskayová 1; Zemáneková; Bérešová 4; Dubajová 1; Pócsiková, Kováčová – tréner Michal Lukačín. Britterm: Fleková 6/3; Tomečková 5/3; Chmelařová a Súkenníková po 4;…. – tréner Peter Sabadka. Pred 500 divákmi rozhodovali Mandák – Rudinský; p.k.: 4/3 – 7/6; vylúčené: 5:4. Z ďalších výsledkov 16. kola: Olomouc – Partizánske 35:35; J. Hradec – Zlín 20:28; Bánovce n/B – Trenčín 29:27; ŠKP Bratislava – Michalovce 25:28; Poruba – Písek 39:25; Slávia Praha – Most 38:28. ** Tabuľka WHIL:**

1. Slávia Praha 518:399 – 30 bodov
  2. Michalovce 525:444 – 26 bodov
  3. ŠAĽA 460:435 – 22 bodov
  4. Veselí n/M 437:394 – 21 bodov

________ 13. Most 429:472 – 8 bodov; 14. Jindř. Hradec 349:450 – 4 body.

Najlepšie strelkyne: 1. A. Tóthová (Bánovce n/B) – 153 gólov; 2. K. Černá (Praha) – 122 gólov; 3. H. Martínková (Most) – 113 gólov; 4. I. Luzumová (Písek) – 110 gólov; ….8. L. Vidiečanová – 96 gólov;… S. Szarková – 90 gólov;…. L. Bérešová – 59 gólov (všetky Šaľa). V 17. kole (sobota 5. februára 2011 o 18. 00 hodine) bude hrať opäť Slovan Duslo Šaľa na domácej palubovke s DHK Olomouc.