Peter Sýkora Iné športy

V šlágri kola chýbali v závere sily

Duslo bude štartovať v play – off z druhého miesta na Slovensku.

V predposlednom kole základnej časti Duslo ešte živilo nádej na prvé miesto v rámci Slovenska pred play – off, na druhej strane český majster Veselí bojoval o druhé miesto v tabuľke. Šláger kola začali podstatne lepšie chemičky a zásluhou strelkýň Popluhárovej s Tóthovou viedli o 1 – 2 góly. V 22. minúte svietil na ukazovateli skóre stav 9:5 a zdalo sa, že o osude výsledku je v prvom polčase rozhodnuté. Slokov však zmobilizoval sily, vynikajúco mu zachytala brankárka Černá, spresnil kombináciu a streľbu, a keď Duslo nevyužilo ani viac ako minútovú presilovku o dve hráčky do kabín sa odchádzalo s vyrovnaným skóre. Po obrátke, pokiaľ zverenkyniam trénerky Dariny Braunovej stačili sily (v poli celý duel odtiahlo iba 7 – 8 hráčok) neustále viedlo Duslo o 1 – 2 góly. V 42. minúte sa dostal český majster po prvý krát do vedenia (15:16), zásluhou výbornej Černej v bráne a strelecky disponovanej Chmelařovej a Štěrbovej a začal držať taktovku vo svojich rukách. Viedol už aj rozdielom troch gólov (16:19, 18:21), Duslo dotiahlo na rozdiel gólu, ale aj šťastena na strane hostí (domáce hráčky nastrelili 12 krát žrď) a nedostatok síl v závere nakoniec rozhodli o že výhre zástupcu Moravy. Slovan Duslo Šaľa – Slokov Veselí n/M 23 : 25 (9:9) Duslo: Némethová, Grandtnerová, Túrociová – Trochtová 2, Pileková 1, A. Tóthová 6, S. Szarková 2, Popluhárová 10/5, J. Braunová, Czanik 2, Veselková – trénerka D. Braunová. Slokov: Chmelařová 9, Štěrbová 5, Fleková 4/1,… Pred 500 divákmi rozhodovali: Ondogrecula a Baďura; pok. hody 7/5 – 3/2, vylúčenia: 1:5; Zostávajúce výsledky 21. kola: Olomouc – Michalovce 27:26; Inter Bratislava – Zlín 22:31; Trenčín – ŠKP Bratislava 25:34; Slávia Praha – Písek 39:26 a Partizánske – Jindř. Hradec 21:17.

Najlepšie strelkyne WHIL:

1. I. Luzumová – 158 gólov (Písek) 2. Petra Popluhárová – 129 (Šaľa) 3. K. Černá – 129 (Slávia Praha) 4. M. Hrbková – 128 (Olomouc) 5. Alžbeta Tóthová – 125 (Šaľa) 6. T. Chmelařová – 115 (Veselí n/M).

V poslednom 22. kole základnej časti pocestuje Duslo Šaľa do Písku.