Peter Štrbo Futbal

V republikových súťažiach opäť prekvapilo Tešedíkovo

Cez víkend sa už odohralo druhé kolo jarnej futbalovej odvety a zástupcovia šalianskeho regiónu v ňom dosiahli striedavé úspechy.

Futbalisti šalianskeho Dusla boli v Trenčíne, ktorý je už istým účastníkom budúceho ročníka Corgoň ligy nesklamali a potrápili lídra súťaže. Do 67. minúty vyhrávali gólovou hlavičkou Mihálika (12. min. ) 0:1, ale v priebehu piatich minút dva razy inkasovali a nezískali nakoniec ani bod. V štvrtej lige zatiaľ robia radosť futbalisti Nededu, ktorí v Okoličnej potvrdili dobrú jarnú pripravenosť a od 24. minúty viedli gólom mladého A. Bombicza z pokutového kopu. Domáci však v stretnutí veľmi dobrej úrovne vyrovnali z jedenástky desať minút pred koncom. Poltucet si však odniesol ďalší náš regionálny zástupca Horná Kráľová z Kolárova, kde už do polčasu prehrával rozdielom triedy 3:0. Rovnaký počet tri góly však obdržali hostia aj po obrátke

Z trojice našich zástupcov v piatej lige sa tešili iba v Močenku, ktorú hostili nebezpečnú Orechovú Pôtoň (poznámka: pred duelom bola tretia v tabuľke). Dôležitý trojbodový zisk zabezpečila pre domáci kolektív strelou z pokutového kopu nová posila Obložinský. Cenné tri body získal aj nováčik súťaže Kráľová n/V, ktorá vyhrala so susedným Tomašíkovom vysoko 4:0, keď o svojom jasnom víťazstve rozhodli už v priebehu prvého polčasu. Gól Szilágyiho z pokutového kopu po obrátke nariadeného za faul na najlepšieho domáceho strelca Hadžu už iba prikrášlil výsledok. Nedarilo sa futbalistom Vlčian na pôde vedúcich Váhoviec, ktoré síce do 50 minúty udržiavali vyrovnanú partiu (1:1 – gól Šuník), ale potom v priebehu desiatich minút tri razy inkasovali a nakoniec vysoko prehrali. Svojich priaznivcov však cez víkend zarmútili futbalisti Tešedíkova (poznámka: pred týždňom priviezli od súpera tri dôležité body), ktorí prehrali na domácej pôde s druhými Trsticami. Po úvodnom góle brankára Valenského z pokutového kopu, hostia otočili skóre a viedli 1:2. Nová posila Bujko presnou hlavičkou vyrovnal, ale hostia tri minúty pred koncom striedajúcim Sarkánym obrali domácich o cenné body. ** Zrkadlo futbalového víkendu:**

1. liga AS Trenčín – Duslo ŠAĽA 2 : 1 (0:1) 12. min. Mihálik
  2. liga Okoličná – FC NEDED 1 : 1 (0:1) 24. min. A. Bombicz (11 m)
  3. liga Kolárovo – HORNÁ KRÁĽOVÁ 6 : 0 (3:0)
  4. liga KRÁĽOVÁ n/V – Tomašíkovo 4 : 0 (3:0)

25. min. Gubov; 38. min. Hadža; 45. min. Dvorský; 80 min. Szilágyi (11 m)

5. liga MOČENOK – O. Pôtoň 1 : 0 (1:0) 33. min. Obložinský (11 m)
  6. liga Váhovce – VLČANY 4 : 1 (1:1) 35. min. Šuník

V budúcom kole (Šaľa má asociačnú prestávku v prvej lige) budú mať výhodu domáceho prostredia z našich zástupcov iba futbalisti Nededu a Vlčian.