Peter Štrbo Futbal

V regióne spokojnosť s futbalovým víkendom

Pri pozvánke na futbalový víkend sme nečakali toľko úspešných výsledkov našich mužstiev, ktoré naviac podložili veľmi dobrou hrou.

Bodové zisky mohli byť ešte vyššie, nakoľko niekoľko kolektívov šalianskeho regiónu zohralo dosť nešťastné stretnutia, v ktorých nechýbalo veľa a bodový nárast mohol byť podstatne vyšší.

V štvrtej lige futbalisti Nededu, napriek tomu, že vsietili v Novom Živote dva góly, nakoniec odchádzali domov bez bodu. Podobne dopadla aj Horná Kráľová na ihrisku rezervy ViOn-u, kde napriek tomu, že hrala viac ako polhodinu oslabená o vylúčeného Úja prehrala o gól.

V piatej lige vzhľadom k postaveniu v tabuľke potrebovali bodovať všetci, nakoniec sa im to až na Tešedíkovo podarilo. Zverenci trénera Róberta Darázsa to nemali na pôde vedúcich Váhoviec jednoduché. V rozpätí šiestich minút obdržali tri góly a nakoniec inkasovali poltucet. Dôležitý duel vyhral nováčik z Kráľovej n/V, keď si jeho hráči poradili so Šintavou, ktorá okupuje horné poradie tabuľky aj bez viacerých opôr. Úvodný gól zaznamenala po prestávke posila Dvorský a víťazstvo zverencov trénera Czuczora poistil v závere exšaľan Szilágyi. Až do 55. minúty viedli Vlčany gólom mladíka Félisa v Lehniciach. Domáci však kopali „obligátnu“ penaltu a dokázali vyrovnať. Najtesnejšie víťazstvo vydrel na domácej pôde Močenok, ktorý šiel síce už v 6. minúte do vedenia mladým Tichým, ale od 36. minúty hrali už iba desiati (vylúčený Kostoláni). Pozorne hrajúca obrana však udržala čisté konto.

V druhej triede vyhrali dôležitý duel na domácom ihrisku Selice, keď gól Gráfa po polhodine hry rozhodol o cennom troj bodovom zisku. Prekvapením jarnej odvety sú futbalisti Trnovca, ktorí doposiaľ naplno bodovali, napriek tomu, že hrali oba duely vonku. Svojich priaznivcov však sklamalo Hájske, ktoré sa zásluhou najlepšieho strelca Hvizda dostalo v úvode do vedenia, ale po hodine hry už viedol ich súper 1:2 a odniesol si prekvapujúce víťazstvo.

Stopercentný bodový zisk zaknihovali naši zástupcovia v III. triede. Diakovce aj zásluhou produktivity dvojice Mondočko – Kotlár rozstrieľali Štefanovičovú, futbalisti Dlhej n/V už so streleckou posilou Dékánym priniesli tri cenné body z Drážoviec a rovnako si počínal aj Žihárec , ktorý vyhral po zásluhe vo V. Doline.

Zrkadlo futbalového víkendu

IV. liga Nový Život – FC NEDED 3 : 2 (2:0) Jedinák, Verchola IV. liga ViOn „B“ – H. KRÁĽOVÁ 2 : 1 (1:0) Bleho

V. liga KRÁĽOVÁ n/V – Šintava 2 : 0 (1:0) Dvorský, Szilágyi V. liga Lehnice – VLČANY 1 : 1 (0:1) Félis V. liga Váhovce – TEŠEDÍKOVO 6 : 0 (4:0) V. liga MOČENOK – Vinohrady 1 : 0 (1:0) Tichý

II. trieda SELICE – Rišňovce 1 : 0 (1:0) Gráf II. trieda Čakajovce –TRNOVEC n/V 1 : 3 (0:1) Klincko 2, Bartuš II. trieda HÁJSKE – Cabaj Čápor 1 : 2 (1:1) Hvizd

III. trieda Drážovce – DLHÁ n/V 0 : 2 (0:1) Dékány, Mészároš III. trieda V. Dolina – ŽIHÁREC 0 : 2 (0:0) Ambruš, Szombathi III. trieda DIAKOVCE – Śtefanovičová 7 : 1 (2:1) Mondočko 3, Kotlár 2, M. Kováč, Modrocký