Jozef Sklenár Iné športy

V Bratislave zaregistrovali úspechy šalianskych atlétov

Na majstrovstvách Západoslovenského kraja šalianski atléti potešili. Obsadili tri medailové pozície.

Mini výprava ľahkých atlétov TJ Slovan Duslo Šaľa štartovala na halových majstrovstvách Západoslovenského kraja, kde sa v silnej konkurencii pretekárov z atletických základní Západoslovenského kraja nestratili. Jeden z najväčších ľahkoatletických talentov nášho regiónu, bežec na stredné trate Patrik Garai štartuje už v tomto roku vo vyššej vekovej kategórii. Napriek tomuto handicapu si vybojoval v behu na 800 metrov striebornú medailu, keď o najcennejší kov prišiel až na šachovnici. Smolu mal v behu na 300 metrov ďalší šaliansky atlét Róbert Volek, ktorý síce vybojoval bronz, ale sa zranil a tak nemohol nastúpiť na svoju „najsilnejšiu“ disciplínu v behu na 150 metrov. Trochu smoly mal aj ďalší medailista Denis Kozaňák, ktorý v skoku do diaľky prekonal hranicu 506 cm, rovnako ako atlét na druhom mieste, ale vinou slabšieho ďalšieho pokusu skončil na treťom mieste. Pri výborných výkonoch „mládežníkov“ nesklamal ani Matúš Kompas medzi seniormi, keď v behu na 800 metrov časom 2:10,27 minúty obsadil štvrté miesto. Medailové umiestnenia atlétov Dusla znamenajú pre našich reprezentantov nomináciu na halové ľahkoatletické majstrovstvá Slovenska, ktoré sa uskutočnia v marci tohto roku.