Peter Sýkora Iné športy

Tri medaily z ľahkoatletických majstrovstiev Slovenska

Žiacki reprezentanti Slovana Duslo Šaľa si priviezli z ľahkoatletických majstrovstiev Slovenska v Bratislave medaily z každého kovu.

Ľahkoatletický areál na Mladej garde v Bratislave bol dejiskom konania slovenského šampionátu, na ktorom štartovali v silnej konkurencii 350 pretekárov aj reprezentanti nášho regiónu a v priebehu dvojdňového podujatia potvrdili dobré výsledky z krajských kôl. Už v prvý deň sa tešili Šaľania zo striebornej medaily, keď **Tibor Bartoš po tom, čo vyhral jeden z rozbehov v šprinte na 60 metrov, skončil vo finále s rovnakým časom 7, 48 sekundy. na druhom mieste, keď o víťazovi a zlatej medaile rozhodovala až cieľová kamera. **V behu na 300 metrov obsadil jeho kolega Patrik Garai časom 39, 73 sekundy vo finále 5. miesto. Druhý deň majstrovstiev Slovenska bol pre šaliansky atletický klub na úspechy ešte bohatší. V najdlhšej šprintérskej disciplíne v behu na 150 metrov vyhral opäť Tibor Bartoš svoj rozbeh (17, 99 sekundy) a napriek tomu, že sa vo finále ešte zlepšil (čas 17, 80 sekundy) stačilo mu to na tretie miesto a pre Šaľu cenný bronz. V behu na 800 metrov mal trochu smoly Patrik Garai, keď časom 2:11, 39 minúty skončil tesne za stupňom víťazov. Medailové šance však ešte pre šaliansku výpravu nádeje žili, nakoľko mali ešte želiezko v ohni v štafete na 4 × 300 metrov. Štvorica: Jakub Takács, Patrik Garai, Róbert Volek a Tibor Bartoš potvrdila nádeje do nej vkladané a časom 2: 39, 71 minúty vybojovala titul majstra Slovenska a zlaté medaily, čím doplnili zbierku všetkých cenných kovov. Na základe dosiahnutých výkonov v priebehu sezóny a na majstrovstvách Slovenska boli šalianski atléti Tibor Bartoš a Patrik Garai nominovaní do reprezentácie Slovenska na medzištátne ľahkoatletické stretnutie s Českom do Hodonína.