Peter Štrbo Futbal

Striedajúci Numéric priniesol Šali tri body

VIDEO/FOTO: Futbalisti Šale zvíťazili v zápase 9.kola nad Topoľčanmi najtesnejším rozdielom 1:0. Hrdinom bol striedajúci Numéric, ktorý strelil rozhodujúci gól už po ôsmich minútach pobytu na ihrisku.

Duslo nastúpilo na duel v osvedčenej zostave a od úvodných minút pritlačilo Topoľčany pred ich šestnástku. V prvom dejstve sme si vytvorili niekoľko výborných streleckých príležitostí, ktoré však v sieti neskončili. V našej hre bolo v porovnaní s ostatnými domácimi zápasmi pomerne veľa nepresností, hostia to však nevedeli využiť a do prestávky sa nedostali do žiadnej gólovej šance, navyše pre zranenie musel odstúpiť v priebehu polčasu ich najlepší strelec nášho súpera Gešnábela. Do šatní sa išlo za bezgólového stavu.

Do druhého polčasu poslal tréner Liba namiesto nevýrazného Košúta fanúšikmi obľúbeného Numérica, čo sa o malú chvíľu ukázalo ako veľmi dobrý ťah. Už po ôsmich minútach pobytu na ihrisku potiahol loptu z pravého kraja až pred šestnástku a presnou strelou k žrdi otvoril skóre stretnutia. Pre tohto legionára to bol už druhý víťazný zásah v sezóne. Šaľania potom spresnili hru, kontrolovali priebeh a vytvárali si ďalšie príležitosti, vo finálnej fáze však často zlyhávali. Príliš sa nedarilo Čurgalimu ani Tomišovi, naopak Numéric platil na súpera svojou rýchlosťou a zabával divákov aj technickými kúskami. V poslednej dvadsaťminútovke sa osmelili aj hostia, ktorí sa pri snahe vyrovnať dostávali do zakončenia častejšie, gól však už nepadol ani na jednej strane a tak si Šaľa pripísala po dvoch neúspešných výsledkoch z ihrísk súperov ďalšie domáce víťazstvo a na vlastnom štadióne tak v štyroch zápasoch zatiaľ nestratila ani bod.

[size=14]Slovan Duslo Šaľa – MFK Topoľčany 1 : 0 (0:0)[/size] góly: 53.Numéric

Duslo: Hužovič – Obert, Áč, Mujkoš, Ďatko – Tomiš, Lalák, Lancz, Glenda – Košút (45.Numéric), Čurgali (Gajdoš) MFK: Uhlár – Hozl, Ondra, Kermiet, Mikuš, Remeň, Bošanský, Kucej, Krajčír, Gešnábel, Žák

Výsledky 9.kola:

Nové Zámky – Nitra jun. 1:0 (1:0) Vráble – Vrbové 2:1 (0:1) Slovan jun. – Moravany n/V 2:0 (2:0) Pezinok – Sereď 3:1 (1:1) Nové Mesto n/V – Šamorín 1:1 (0:1) Púchov – Nemšová 2:0 (0:0) Trnava „B“ – Dunajská Lužná 2:0 (1:0)

Foto: takto strieľal Numéric v minulotýždňovom zápase s juniormi Nitry/autor Patrik Šulík Video: zostrih najzaujímavejších momentov zápasu a vyjadrenia trénerov po zápase