Slovenský pohár pozná zloženie prvých kôl: Proti komu zabojujú futbalisti Šale?

Futbalový 48. ročník Slovenského pohára Slovnaft Cupu 2016/2017 sa bude hrať za účasti 202 klubov z prvej až piatej ligovej úrovne. O žrebe 1., 2. a 3. kola informoval Slovenský futbalový zväz na oficiálnom webe.

Rastislav Búgel
Ilustračný obrázok k článku Slovenský pohár pozná zloženie prvých kôl: Proti komu zabojujú futbalisti Šale?
Foto: Rastislav Búgel

Medzi prihlásenými je 12 klubov najvyššej Fortuna ligy, 18 klubov 2. ligy a 172 klubov zo súťaží riadených regionálnymi futbalovými zväzmi (RFZ). V ich právomoci bol aj žreb zápasov 1. kola, resp. rozhodnutie o priamom nasedení klubov priamo do 2. kola. Zápasy 1. kola by mali byť odohrané do 31. júla 2016.

Žreb 2. a 3. kola sa uskutočnil v pondelok na pôde SFZ. Platilo preň, tak ako v 1. kole, že právo hrať na domácom ihrisku má klub z nižšej ligovej súťaže. V prípade, že hrajú na rovnakej úrovni, výhodu má klub s nižším vyžrebovanou pozíciou. Priamo nasadené boli kluby prvých dvoch najvyšších ligových súťaží ako aj niektoré kluby zo súťaží riadených RFZ.

Kluby Fortuna ligy mali výhodu nasadenia (teda, že sa nestretnú medzi sebou) aj v 3. kole. Pre kluby Fortuna ligy neplatí teritoriálne rozdelenie Západ – Východ. Dvojičky víťazov z 2. kola zo susediacich vyžrebovaných pozícií vytvoria dvojičku 3. kola (A1-A2 vs. A3-A4). Oficiálnymi hracími dňami 2. kola sú 9. a 10. august, v prípade 3. kola je to 23. a 24. august.

žreb 1. kola:

  • FK Predmier – ŠK Javorník Makov
  • TJ Čunovo – Lokomotíva Devínska Nová Ves
  • FC Petržalka Akadémia – FK Rača
  • OŠK Radzovce – MFK Nová Baňa
  • TJ Tatran Cementáreň Ladce – OŠk Trenčianske Stankovce
  • TJ Lehnice – OFK Malženice
  • FK TJ Lokomotíva Kozárovce – TJ Družstevník Dvory nad Žitavou
  • ŠK Veľké Zálužie – MFK Topvar Topoľčany
  • TJ Baník Štiavnické Bane – FK Šalková
  • TJ Lovča – TJ Tatran VLM Pliešovce
  • Karpaty Limbach – FK Slovan Ivanka pri Dunaji
  • TJ Tatran Horovce – – MŠK Slovan Trenčianske Teplice
  • FK Chotín – FKM Nové Zámky
  • ŠK Šenkvice – PŠC Pezinok
  • TJ Fatran Varín – TJ Stráža
  • ŠK Belá – MFK Bytča
  • OFK Solčany – FK Tempo Partizánske
  • MFK Stará Turá – OK Častkovce
  • TJ Horné Saliby – TJ Slavoj Boleráz
  • ŠK Závod – FC Malacky
  • FC Nový Život – OŠK Svätý Peter
  • FC Komjatice – ŠK Blava 1928 Jaslovské Bohunice
  • FK Rajec – TJ Tatran Krásno nad Kysucou
  • TJ Veľké Leváre – ŠK Lozorno FO
  • TJ Družstevník Bešeňov – FK Kolárovo
  • FK ŠK Danubia Hrubý Šúr – FK Slovan Most pri Bratislave
  • FC Pata – TJ Družstevník Zvončín
  • TJ Družstevník Veľké Kostolany – MFK Vrbové
  • TJ Družstevník Jacovce – ŠK Slovan Šimonovany-Partizánske
  • ŠK FC Vydrany – FC Slovan Hlohovec
  • NMŠK 1922 Bratislava – FK Inter Bratislava
  • TJ Slovan Zemianske Kostolany – FKS Nemšová
  • TJ Plevník-Drienové – TJ Partizán Prečín
  • TJ Slovan Brvnište – TJ Partizán Domaniža
  • ŠK Nevidzany – OFK Hrušovany
  • ŠK Selce – MFK Revúca
  • Attack Vrútky – ŠK Dynamo Diviaky
  • MFK Dobšiná – MFK Rožňava
  • FK 05 Levoča – ŠK Harichovce
  • TJ Družstevník Parchovany – ŠK Strážske
  • TJ Nový Život Kluknava – FK Pokrok SEZ Krompachy
  • FK Slovan Žabokreky – TJ Družstevník Liptovská Štiavnica
  • TJ Šľachtiteľ Malý Šariš – MŠK Spišské Podhradie
  • TJ Tatran Chlebnice – ŠK Tvrdošín
  • FK CSM Tisovec – FK mesta Tornaľa
  • TJ Máj Ružomberok-Černová – ŠK Prameň Kováčová
  • OŠK Bešeňová – Jupie Podlavice Badín
  • FK Terchová – TJ Tatran Oravské Veselé
  • TJ Družstevník Oravská Poruba – ŠK Závažná Poruba
  • OFK Olováry – ŠK Novohrad Lučenec
  • TJ Slavoj Kráľovský Chlmec – Družstevník Veľký Horeš
  • OFK Tatran Kračúnovce – TJ Sokol Ľubotice
  • OFK 1950 Priechod – FK FC Baník Veľký Krtíš
  • FK Strečno – OFK Teplička nad Váhom
  • FK Čaňa – TJ Mladosť Kalša
  • TJ Jasenov – TJ Ptava NV Ptičie
  • TJ Družstevník Perín – MFK Spartak Medzev
  • TJ Višňové – FK Nižná
  • FK Jesenské – ŠK Vinica
  • 1. OFC Liptovské Sliače – ŠK Turčianska Štiavnička
  • TJ Družstevník Malá Ida – FK Bodva Moldava nad Bodvou
  • TJ Družstevník Petrovce nad Laborcom – MFK Sobrance
  • FC 34 Liptovský Mikuláš-Palúdzka – MFK Žarnovica
  • Oravan Oravská Jasenica – ŠKM Liptovský Hrádok
  • FK 1931 Hranovnica – FK Svit
  • FK Iskra Hnúšťa – TJ Sklotatran Poltár
  • MŠK Slavoj Spišská Belá – FK Veľká Lomnica
  • TJ Snaha Zborov nad Bystricou – MŠK Kysucké Nové Mesto
  • OFK Dlhé Klčovo – FK Humenné
  • FC Pivovar Šariš Veľký Šariš – OŠFK Šarišské Michaľany
  • FK Kechnec – ŠKO Veľká Ida
  • Slávia TU Košice – FK Geča 73
  • FC 98 Hajnáčka – FK Slovenské Ďarmoty
  • TJ Slovan Skalité – FK Čadca

2. a 3. kolo

  • ŠK BÁHOŇ – FK DUKLA BANSKÁ BYSTRICA
  • Predmier / Makov – 1. FC TATRAN PREŠOV
  • Čunovo / Devínska Nová Ves – FC ŠTK 1914 ŠAMORÍN
  • Petržalka / Rača – MFK SKALICA
  • Radzovce / Nová Baňa – Ladce / Trenčianske Stankovce
  • Lehnice / Malženice – Kozárovce / Dvory nad Žitavou
  • Veľké Zálužie / Topoľčany – FC NITRA
  • Štiavnické Bane / Šálková – OFK DUNAJSKÁ LUŽNÁ
  • Lovča / Pliešovce – Limbach / Ivanka pri Dunaji
  • Horovce / Trenčianske Teplice – AFC NOVÉ MESTO NAD VÁHOM
  • Chotín / Nové Zámky – TJ DRUŽSTEVNÍK VEĽKÉ LUDINCE
  • OŠK ROSINA – FK SENICA
  • KFC KOMÁRNO – Šenkvice / Pezinok
  • Varín / Stráža – FC SPARTAK TRNAVA
  • Belá / Bytča – MŠK THERMÁL VEĽKÝ MEDER
  • Solčany / Partizánske – MŠK FOMAT MARTIN
  • Stará Turá / Častkovce – Horené Saliby / Boleráz
  • Závod / Malacky – Nový Život / Svätý Peter
  • Komjatice / Jaslovské Bohunice – FK POHRONIE ŽIAR NAD HRONOM DOLNÁ ŽDAŇA
  • Rajec / Krásno – ŠKF SEREĎ
  • Veľké Leváre / Lozorno – ŠK 1923 GABČÍKOVO
  • Bešeňov / Kolárovo – FK SLOVAN DUSLO ŠAĽA
  • FC HORSES ŠÚROVCE – ŠK SVÄTÝ JUR
  • TJ KOVO BELUŠA – FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA
  • Hrúbý Šúr / Most pri Bratislave – Pata / Zvončín
  • Veľké Kostolany / Vrbové – MFK ZEMPLÍN MICHALOVCE
  • Jacovce / Šimonovany – ŠK ŠURANY
  • Vydrany / Hlohovec – NMŠK / Inter
  • Zemianske Kostolany / Nemšová – MŠK PÚCHOV
  • Drienové / Prečín – AS TRENČÍN
  • Brvnište / Domaniža – FC BANÍK HORNÁ NITRA PRIEVIDZA & HANDLOVÁ
  • Nevidzany / Hrušovany – FC ROHOŽNÍK
  • Selce / Revúca – PARTIZÁN BARDEJOV
  • FK DRUŽSTEVNÍK PLAVNICA – MFK RUŽOMBEROK
  • Vrútky / Diviaky – FC VSS KOŠICE
  • Dobšiná / Rožňava – MŠK ŽILINA
  • Levoča / Harichovce – Parchovany / Strážske
  • Kluknava / Krompachy – Žabokreky / Liptovská Štiavnica
  • Malý Šariš / Spišské Podhradie – Chlebnice / Tvrdošín
  • Tisovec / Tornaľa – Černová / Kováčová
  • Bešeňová / Badín – Terchová / Oravské Veselé
  • MFK VRANOV NAD TOPĽOU – ŠK SLOVAN BRATISLAVA
  • TJ SOKOL MEDZIBROD – FC LOKOMOTÍVA KOŠICE
  • Oravská Poruba / Závažná Poruba – Olováry / Lučenec
  • Kráľovský Chlmec / Veľký Horeš – OFK SIM RASLAVICE
  • Kračúnovce / Ľubotice – FK SPIŠSKÁ NOVÁ VES
  • Priechod / Veľký Krtíš – Strečno / Teplička nad Váhom
  • Čaňa / Kalša – FC VION ZLATÉ MORAVCE VRÁBLE
  • Jasenov / Ptičie – Perín / Medzev
  • 1. FK SVIDNÍK – ŽP ŠPORT PODBREZOVÁ
  • Višňové / Nižná – MŠK TESLA STROPKOV
  • Jesenské / Vinica – Liptovské Sliače / Turčianska Štiavnička
  • Malá Ida / Moldava nad Bodvou – Petrovce nad Laborcom / Sobrance
  • Palúdzka / Žarnovica – Oravská Jasenica / Liptovský Hrádok
  • Hranovnica / Svit – FK POPRAD
  • FTC FIĽAKOVO – TJ FK VYŠNÉ OPÁTSKE
  • Hnúšťa / Poltár – Spišská Belá / Veľká Lomnica
  • Zborov / Kysucké Nové Mesto – ŠK ODEVA LIPANY
  • Dlhé Klčovo / Humenné – MFK TATRAN LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ
  • MFK SLOVAN SABINOV – MFK LOKOMOTÍVA ZVOLEN
  • Veľký Šariš / Šarišské Michaľany – Kechnec / Veľká Ida
  • TU Košice / Geča – SPARTAK MYJAVA
  • Hajnáčka / Slovenské Ďarmoty – FK HANISKA
  • Skalité / Čadca – SLAVOJ TREBIŠOV

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Odporúčame