Peter Štrbo Futbal

Šláger kola v réžii Šalianok

Ďalšiu úspešnú nedeľu má za sebou šaliansky ženský futbal. Seniorky absolútne ovládli šláger kola na pôde Nových Zámkov a žiačky v predzápase rozdrvili rovnakého súpera 7:0.

V šlágri kola sa stretol druhý a štvrtý celok súťaže a nakoľko išlo zároveň aj o regionálne derby, predpokladal sa napínavý a vyrovnaný priebeh. Hostky zo Šale však už od úvodných minút predvádzali, prečo do Nových Zámkov prišli. Jedna rýchla akcia striedala druhú, naše futbalistky využívali najmä krídelné priestory. Do vedenia sa Šaľa dostala už vo štvrtej minúte, keď sa na hranici šestnástky výborne zbavila protihráčky Šaraboková, naservírovala loptu Kolenovej a tá sa v pokutovom území nemýlila. Na rozdiel dvoch gólov zvyšovala v 17.minúte Vojteková, ktorú odrazená lopta našla v prehustenej šestnástke a z bezprostrednej blízkosti ju už nemala problém dopraviť do siete. Domáce boli absolútne bezzubé, jedinú šancu, zato stopercentnú spálila útočníčka Unionu v 22.minúte, keď zblízka prestrelila svätyňu El-Dahaibiovej. Po tejto akcii Šaľa totálne ovládla hru a miestami si vytvárala až drvivý tlak, diváci si zaiste prišli na svoje. Hostky však zahadzovali aj nemožné a najmä Dikanovú zrejme mrzeli tri nevyužité tutovky. Do kabíny tak išla Šaľa „len“ s dvojgólovým vedením a priebeh prvého polčasu bol k domácim hráčkam viac ako milosrdný.

V druhej časti už Šaľa kontrolovala hru, Nové Zámky ohrozovali jej bránu len zo štandardných situácií. V 70.minúte išla po druhej žltej karte „pod sprchy“ Šalianka Košíková, futbalistky Unionu však vzniknutú situáciu vôbec nezužitkovali, naopak boli to Nové Zámky, ktoré o malú chvíľu opäť inkasovali a opäť to bolo po akcii Šarabokovej, ktorá bezchybne našla v šestnástke Kolenovú a tá presnou strelou do protipohybu domácej brankárky zvýšila na konečných 3:0. V závere sa ešte dvakrát predviedla reprezentačná brankára El-Dahaibiová, ktorá sa nebojácne vrhla pod nohy domácich útočníčok a zmarila akékoľvek nádeje Unionu na aspoň čestný zásah v stretnutí.

[size=14]Union Nové Zámky – Duslo Šaľa 0:3 (0:2)[/size] góly:4. a 73. Kolenová, 17.Vojteková ČK: 70.Košíková (po 2 ŽK)

Duslo: El-Dahaibiová – Vojteková, Palicová, Košíková, Korytárová (80.Mrvová), Katonová (70.Palovčíková), Rybárová, Dikanová, Kolenová (86.Rasková), Šaraboková, Poláková (83.Paločková)

Výsledky 9.kola:

Humenné – Dúbravka 2:1 Tren. Teplice – Žilina 1:1 Pakostov – Topoľčany 1:3 Lady Team – Slovan (domáce nenastúpili)

[size=14]I.liga – žiačky[/size]

Domáce hráčky od prvej minúty zaujali obranné postavenie a zamerali sa len na kazenie útokov našich mladých futbalistiek. Proti antifutbalu Nových Zámkov sa presadzovalo ťažko, no líder súťaže si aj napriek tomu postupne nachádzal cestičky a do polčasu viedol 4:0. Obraz hry sa nezmenil ani v druhej časti, domáce sa o tvorbu hry ani nepokúšali a opäť to bolo búšenie do ich obranného valu. Šalianky pridali ďalšie tri góly a tešili sa tak z jednoznačnej výhry 7:0. Naše žiačky hrajú v jesennej časti „vlastnú“ ligu, ničia jedného súpera za druhým a pred striebornými Trenčianskymi Teplice majú už deväťbodový náskok. Naše futbalové nádeje mali v Nových Zámkoch dvojnásobnú radosť, nakoľko si po prvýkrát obliekli krásnu novú sadu dresov (viď spoločné foto). Realizačný tím žiackeho družstva touto cestou ďakuje Slavomírovi Prúčnemu (JAKO), ktorý pomohol získať finančné prostriedky na zakúpenie celej súpravy a sponzorom Ladislavovi Kárasovi (LK-Trans), Petrovi Kárasovi (E.L.P.M.) a Marekovi Farkašovi (GOAL travel), ktorí v dnešnej neľahkej dobe otvorili futbalové srdce a pomohli zlepšiť podmienky v šalianskom družstve žiačok.

[size=14]**Union Nové Zámky – Duslo Šaľa 0:7 (0:4) **[/size] góly: Čopíková 3, Juríková, Očovská, Speková, Pištová

Duslo: Póňová – Juríková, Moťovská, Horváthová D., Horváthová Ž., Rasková, Botková, Očovská, Speková, Pištová, Szabová, Hučková, Čopíková, Nagyová, Nosianová, Šurnovská, Kelemenová, Šandalová