Peter Štrbo Hádzaná

Skvelý výkon v reprezentácii: Šalianka Súkenníkova osemgólová!

Slovenské hádzanárske reprezentantky vo svojom druhom vystúpení na turnaji 1. skupiny prvej fázy kvalifikácie MS 2013 vyhrali v Partizánskom nad Fínskom vysoko 38:18 a s plným bodovým ziskom sú po dvoch zápasoch na čele tabuľky. Osem gólov vsietila krídelníčka Dusla Šaľa Lucia Súkenníková.

Ilustračný obrázok k článku Skvelý výkon v reprezentácii: Šalianka Súkenníkova osemgólová!

Zverenky trénera Petra Sabadku na palubovke dominovali od úvodných minút a v nedeľu sa v rozhodujúcom súboji o jedinú postupovú miestenku stretnú od 18.00 h so Švajčiarskom, ktoré v sobotu zdolalo Grécko 35:23 a má na konte rovnako dve víťazstvá. Slovenkám vďaka lepšiemu skóre stačí na právo účasti v druhej fáze kvalifikácie MS, ktorá sa bude v júni budúceho roka hrať systémom play-off, aj prípadná remíza.

Slovensko – Fínsko 38:18 (20:8)

Góly SR: Súkenníková 8, Tóthová 7/2, Rajnohová 5, Rebičová 4/1, Pileková 3, Michnová 2, Trochtová 2, Kováčiková 2, Polláková 2, Dubajová 2/1, Minarčíková 1 – Najviac gólov Fínska: Tallqvistová 5, Von Numersová 5/1
Rozhodovali: M. Gutowská, U. Gutowská (obe Poľ.), 7 m hody: 4/4 – 3/2, vylúčenia: 7:1, ČK: 41. Michnová po treťom vylúčení, 1000 divákov

Domáce hráčky od prvých sekúnd napĺňali úlohu jednozačného favorita a prvý gol inkasovali až v 5. minúte, keď už viedli štvorgólovým rozdielom. Manko severaniek narastalo najmä zásluhou strelecky disponovaných Tóthovej a Súkeníkovej a v polovici prvej časti hry svietil na ukazovateli skóre stav 12:3.

Fínky potom na chvíľu zastavili gólovú lavínu vo svojej sieti, napriek tomu odchádzali do kabín s dvanásťgólovou stratou. Slovenky nešetrili svoje súperky ani v druhom polčase, keď dostali šancu aj ďalšie hráčky kádra a nezastavil ich ani predčasný odchod Michnovej po treťom vylúčení v 41. minúte. Rozdiel v skóre naďalej narastal a domáce pohodlne dokráčali k víťazstvu.

V najcennejšom drese sa predstavili až tri hráčky pôsobiace v HK Slovan Duslo Šaľa. Najvýraznejšie dala o sebe vedieť krídelníčka Súkenníková, ktorá sa podpísala pod osem presných zásahov. Dvomi gólmi pomohla pivotka Trochtová.

Peter Sabadka, tréner SR: „Hrali sme dobre, o čom svedčí aj výsledok. Dievčatá musím pochváliť, hrali s obrovským elánom a chuťou a náš výkon mal vyššiu kvalitu ako v piatok. Opäť som sa snažil čo najviac prestriedať, navyše sme z taktických dôvodov nechali odpočívať aj trio Stuparičová, Jakubisová a Túrociová. V nedeľu nás čaká rozhodujúci duel so Švajčiarskom a treba tento turnaj dotiahnuť do úspešného konca. Želám si, aby sme hrali tak ako doteraz a potešili tak perfektné publikum, ktoré nás aj dnes hnalo dopredu.“

1. Slovensko 2 2 0 0 68:34 4
2. Švajčiarsko 2 2 0 0 72:50 4
3. Grécko 2 0 0 2 39:65 0
4. Fínsko 2 0 0 2 45:75 0

Rozhodujúci zápas odohráme dnes o 18:00 proti Švajčiarsku.

Slovensko dominovalo aj v piatkovom dueli proti Grécku

Zverenky trénera Petra Sabadku potvrdili úlohu favoritiek, keď si výrazný náskok vypracovali už v prvom polčase a po zmene strán ho ešte zveľadili. V sobotu od 18.00 h čaká domáce hráčky súboj s Fínskom, ktoré v úvodnom stretnutí prehralo so Švajčiarskom 27:37.

Slovensko – Grécko 30:16 (15:8)

Góly SR: Tóthová 7/5, Rebičová 6, Súkenníková 4, Michnová 3/1, Polláková 3, Rajnohová 2, Stuparičová 2, Trochtová 1, Dubajová 1, Jakubisová 1 – Najviac gólov Grécka: Chatziparasidouová 4/4, Stratakiová 4, Vafeiadouová 3
Rozhodovali: Pechová, Vagvölgyiová (obe Maď.), 7 m hody: 6/6 – 4/4, vylúčenia: 5:6, diskvalifikácia: 24. Kazakiová (Gr.), 900 divákov

Peter Sabadka, tréner SR: „Vstup do turnaja sa nám vydaril, čo je najdôležitejšie. Chceli sme stavať na pozornej obrane, čo sa nám darilo, mali sme aj solídne protiútoky a mrzelo nás jedine niekoľko nepremenených šancí. Vyhrali sme ale zaslúžene a dôležité bolo, že sme mohli prestriedať hráčky a rozložiť tak sily, čo môže byť plusom do ďalšieho priebehu turnaja. V sobotu nás čakajú Fínky, ktoré ukázali proti Švajčiarsku určitú kvalitu a dosť dlho držali so súperkami krok. Určite ukázali, že hádzanú hrať vedia.“

Kvalifikacny turnaj: Slovensko - Grécko