Peter Štrbo Futbal

Skvelá druholigová premiéra: Duslo zdolalo Dolný Kubín

Debut ako z rozprávky! Futbalisti Dusla sa v úvodnom kole novej sezóny predstavili na pôde Dolného Kubína. Druholigový nováčik sa predviedol vo vynikajúcom svetle, keď súpera zo severu Slovenska zdolal presvedčivo 4:2. Gólovo sa presadili aj nové pos

Domáci sa ujali vedenia už v 14. minúte, gólový účet v novej sezóne si otvoril Ujčík. V závere polčasu sa Šaľanom podarilo vyrovnať, presný zásah zaznamenal kanonier Čurgali. Krátko po zmene strán už chemici viedli, strelecky sa presadila nová ofenzívna posila Lukáš Szabo. Na rozdiel dvoch gólov zvyšoval z pokutového kopu v 57. minúte navrátilec v zostave Dusla Ján Čirik (za zákrok, ktorý predchádzal penalte videl domáci Podolský červenú kartu) a keď v 79. minúte upravil na 4:1 stopér Mujkoš, o víťazovi už nebolo pochýb. Dolný Kubín v závere zápasu už len kozmeticky upravil výsledok stretnutia na konečných 4:2 v prospech hostí.

[size=14]MFK Dolný Kubín – Slovan Duslo Šaľa 2:4 (1:1)[/size] Góly: 14. Ujčík, 89. Brčák – 39. Čurgali, 49. Szabo, 57. Čirik z 11 m, 79. Mujkoš Rozhodoval: Glova, ŽK: Lalák, Mujkoš (obaja Šaľa), ČK: 57. Podolský (Dolný Kubín) za stiahnutie súpera v 16-stke, 517 divákov

[blockquote]Duslo: Kolmokov – Mihálik, Mujkoš, Čirik, Ďatko – Glenda, Lalák, Charizopulos (90. Kružlík), Gešnábel (81. Gajdoš)- Čurgali (84. Jakubjak), Sza­bo

D.Kubín: Trabalík – Kutlík (46. Holub), Drengubiak, Jadroň, Gejdoš – Podolský, Trnovec, Jašica (56. Dolinajec), Kliment (79. Sirota), Brčák – Ujčík[/blockquote]

Šaľa24.sk/tasr Foto: Milan Pospiš, Dada Móriová