Peter Štrbo Hokej

Šalianskym hokejistom sa skončila sezóna

Hráčom MHK Šaľa sa nepodarilo zvíťaziť v poslednom zápase základnej časti 2. hokejovej ligy seniorov a nadstavba bude pokračovať bez nich. Na postup sme potrebovali vyhrať minimálne o dva góly a úspešný vzájomný zápas s Novými Zámkami by rozhodol v

Súperom našich hokejistov boli hráči HK Lokomotíva Nové Zámky. Iba víťazstvo mohlo Šaľanov posunúť do nadstavbovej časti. Mužstvá predviedli pred peknou diváckou návštevou bojovný, spočiatku vyrovnaný hokej a aj pekné akcie. Výborné výkony podávali brankári, najmä domáci Páleš sa prekonával. Do polovice zápasu sa mužstvá doťahovali, ľudovo povedané „každý chvíľku ťahal pílku“ a ani jeden zo súperov sa nedostával do väčšieho gólového vedenia. V 33. minúte Šaľa po góle Richtera ešte viedla 4:3. Potom však Nové Zámky predviedli niekoľko rýchlych akcií a strelili až 4 góly za sebou. Naši hráči dokonca inkasovali gól aj v oslabení, keď si v rýchlom protiútoku vychutnal nášho brankára Boris Varga. V posledných minútach ešte hokejisti Šale gólom Šípoša kozmeticky upravili konečný stav zápasu na 5:7.

**MHK Šaľa – HK Lokomotíva Nové Zámky 5 : 7 (1:1/3:4/1:2)

10:34 – 1:0 ****Peter Šípoš ( Matej Kuffa), 11:07 – 1:1 Tomáš Czuczor (Vojtech Krištof, Michal Tokár), 21:58 – 2:1 Norbert Tomiš ( Michal Kemény), 26:31 – 2:2 Michal Tokár (Boris Varga), 29:08 – 2:3 Boris Varga (Martin Ondrovič, Mojmír Chlebec), 30:37 – 3:3 ****Michal Kemény (Milan Maťaš) pres/1, 32:04 – 4:3 Filip Richter (Karol Fako, Peter Šulc) pres/1, 35:58 – 4:4 Mojmír Chlebec (Martin Ondrovič, Boris Varga), 39:28 – 4:5 Michal Tokár (Mojmír Chlebec), 48:38 – 4:6 Michal Varga (Michal Tokár), 52:16 – 4:7 Boris Varga (Martin Ondrovič) oslab/1, 55:12 – 5:7 Peter Šípoš (Matej Kuffa, Milan Maťaš) strely: 38:36 **vylúčení: 2:10

Zostavy: MHK Šaľa – Milan Páleš-Karol Fako, Peter Zachar, Peter Šulc, Norbert Tomiš,Filip Richter-Milan Maťaš, Marián Horváth, Peter Šípoš, Matej Kuffa, Jan Koláček-Marek Sedlák, Michal Kemény, Marián Mikulčík HK Lokomotíva Nové Zámky – Roland Čambal-Pavol Tokár, Martin Viskup, Róbert Dékany, Matej Oremus, Peter Lukáč-Marek Gábriš, Dušan Pavliga, Mojmír Chlebec, Michal Varga, Michal Tokár-Miroslav Šesták, Tomáš Jaššo, Boris Varga, Martin Ondrovič, Tomáš Czuczor-Tomáš Ölvecky, Vojtech Krištof

Tréner MHK Šaľa Ľudovít Schiffer: „Myslím si, že trochu nám zväzovala ruky nutnosť zvíťaziť v tomto zápase. Zápas bol až do poslednej tretiny otvorený, potom po rýchlych akciách Nové Zámky zvýšili vedenie. Hrať druhú ligu na otvorenom štadióne je veľký problém, nie je možné pripraviť sa dostatočne na sezónu a každoročne musíme začínať u súperov, kým nám zima neumožní hrať zápasy aj na domácom ľade. Domáce podmienky na pôsobenie v seniorskej súťaži vôbec nie sú dostačujúce a značne to ovplyvňuje chod aj výsledky klubu.“