Peter Sýkora Futbal

Šalianski chemici tradíciu neporušili

Proti nováčikovi prvoligovej súťaže Dolnému Kubínu sa šalianskym futbalistom v tomto ročníku súťaže vôbec nedarilo.

Napriek tomu, že sa futbalistom Dusla proti nováčikovi nedarí (v 3 majstrovských dueloch s Dolným Kubínom, nedala Šaľa svojmu súperovi ani gól, desať ich inkasovala a nezískala ani bod !), po posledných výsledkoch, keď v šiestich „majstrákoch“ raz vyhrala, štyri krát bez gólov remízovala a prehrala iba 2:1 v Púchove, chcela prekvapiť aj tento víkend. K súperovi síce cestovala oslabená o potrestaného stoppera Krajníka a tým prišlo k oslabeniu doposiaľ najspoľahlivejšej formácie, ale aj tak trojgólová prehra je dosť vysoká. Veď za posledných 540 minútach inkasovalo Duslo iba dva razy a ešte v 55. minúte bol na dolnokubínskom štadióne bezgólový stav. V posledných 35 minútách druhého polčasu však Šaľania tri razy inkasovali a vracali sa domov bez bodového efektu. V 28. kole prvej futbalovej ligy si jeden z favoritov na postup Trenčín poradil na domácej pôde s Rimavskou Sobotou aj keď prehrával 0:1, ale bývalý hráč Interu Bratislava, ale aj močenského Eldusu Vojtech Horváth vyrovnal a ešte do zmeny strán Godál dostal trenčanov do vedenia. Ďalší z favoritov Púchov vyhral doma o gól s Michalovcami a jediné prekvapenie 28. kola prvej futbalovej ligy sa zdrodilo v regionálnom derby v Liptovskom Mikuláši, kde vyhrala prekvapujúco ružomberská rezerva a dozaista zarmútila nejedného tipujúceho. Výsledky 28. kola prvej futbalovej ligy: Diolný Kubín – Duslo ŠAĽA 3:0 (0:0); Púchov – Michalovce 2:1 (1:0); Liptovský Mikuláš – Ružomberok „B“ 1:2 (1:1); Trenčín – Rimavská Sobota 5:1 (2:1).

8. Podbrezová – 0 bodov

Futbalisti vedúceho ViOnu Zlaté Moravce, ktorí budúci víkend zavítajú na šaliansky trávnik, mali v 28. kole voľno.