Zlatica Gregorová Hádzaná

Šalianske hádzanárky zvalcovali východ: Postúpili do finále!

V sobotňajšom treťom zápase semifinále vyhrali na palubovke Bemaco Prešov 26:24.

Ilustračný obrázok k článku Šalianske hádzanárky zvalcovali východ: Postúpili do finále!

Hádzanárky Slovana Duslo Šaľa postúpili do finále play off WHIL o majstra SR. V sobotňajšom treťom zápase semifinále vyhrali na palubovke Bemaco Prešov 26:24 a sériu hranú na tri víťazstvá ovládli 3:0. V boji o titul sa stretnú s obhajcom titulu Iuventou Michalovce.

„Bemaco pokiaľ mu sily stačili bolo vo vedení, najmä zásluhou najlepšej strelkyne semifinálovej časti ex šalianky Sofie Demajovej (poznámka: v troch dueloch nastrieľala 22 gólov, najlepšie strelkyne v šalianskom drese Lívia Klučková strelila 15 a Karin Bujnochová 14 gólov). Štyri minúty pred polčasom však Prešov získal trojgólový náskok a takým skončil aj prvý polčas v pomere 15:12. Po obrátke chemičky spresnili hru, dôslednejšie bránili a domáce hráčky sa strelecky iba sporadicky presadzovali proti kvalitnej defenzíve (poznámka: v II. polčase strelili iba 9 gólov). Prešovčanky v obrane nestačili na rýchle kombinačné akcie Šale, dosť si pomáhali faulami, čo naše hráčky z pokutových hodov trestali. Duslo v 41. minúte vyrovnalo na 18:18, v päťdesiatej už viedlo 23:21, v 55. minúte 25:22. Bemaco to však nezabalilo a minútu pred koncom znížilo na 24:25. Posledné slovo mala ale favorizovaná Šaľa,“ informuje klubový web.

Ako zápas videl tréner Michal Lukačín?

„Sme veľmi šťastní z postupu do finále. Odohrali sme jeden z najťažších zápasov. Hralo sa na palubovke súpera a i keď súper bol dlhší čas vo vedení, posledných 20 minút bolo v prospech nás. Zavážila lepšie kondícia aj skúsenosti našich dievčat.“

Bemaco Prešov – HK Slovan Duslo Šaľa 24:26 (15:12)

Najviac gólov dali: Demajová 7/1, Liebiedievová, Vencúriková po 4 – Tulipánová 5/2, Bujnochová 5, Klučková 4/2, Pócsíková 4

Rozhodovali: Oťapka, M. Sivák

Bilancia vylúčení: 4:4, 7 m

Pokutové hody: 1/1 – 5/4