Peter Sýkora Iné športy

Šalianky zdolali obhajcu aj majstra

V šatni šalianskych hádzanárok mohol po finálovom dueli 39. ročníka Slovenského pohára zaznieť hit 60 – tich rokov, „ Je nás jedenásť a ja srdce zblaznené mám“, nakoľko šalianske hráčky ako rekordérky získali tento primát už po - jedenásty k

Poraziť minuloročného víťaza Slovenského pohára, minuloročného majstra Slovenska a súčasného lídra WHIL – ky ŠKP Bratislava (poznámka autora: doposiaľ neokúsil v súťaži trpkosť prehry) nebolo jednoduché, ale zverenkyne trénerky Dariny Braunovej to dokázali. Vo vzájomnom dueli mali výborný nástup a už v 6. minúte viedli 4:0. Hostky zaznamenali prvé góly až pri presilovkách a strelách zo 7 metrových hodov a to bol dôvod, že v 13. minúte ŠKP znížil až na rozdiel gólu (5:4). Toto však bol pre majstrovský kolektív, posledný záblesk na úspech. Od tohto momentu neustále viedlo Duslo rozdielom 3 – 5 gólov (38. min. – 14:9, 48. min. – 20:15) a tento rozdiel si zásluhou veľmi dobrej hry obrany na čele s brankárkou Némethovou a strelkyňami: (Popluhárová, Czanik, J. Braunová,…) aj dokázalo udržať po celý duel. Slovan Duslo ŠAĽA – ŠKP Bratislava 26 : 21 (11:9) Duslo: Némethová, Grantnerová – Trochtová, J. Braunová 4, Kostková, Čamajová 3, Czanik 5, Puškášová, Pileková 3, Popluhárová 8/5, S. Szarková 1, Veselková, A. Tóthová 2 – trénerka: D. Braunová. ŠKP: Šimáková 8/5, Štetáková, Martanovičová a Hodošková po 3,… – tréner: Š. Katušák; pokutové hody 5/5:5/5; vylúčené: 6:0; pred 200 divákmi rozhodovali: Ondogrecula – Baďura. Po záverečnom hvizde rozhodcovskej dvojice sa mohli pred televíznymi kamerami tešiť šalianky zo zisku primátu v Slovenskom pohári a kapitánka Andrea Czanik zdvihnúť pohár, ktorý obdržala z rúk Pavla Derfényiho, prezidenta Slovenského hádzanárskeho zväzu na znak víťazstva a štartu Slovana Duslo Šaľa v novom ročníku Pohára víťazov pohárov 2010/2011 v hádzanej žien, na ktorý sa už priaznivci šalianskej hádzanej veľmi tešia. Šaľa 20. 12. 2009 Jozef Sklenár