Hádzaná

Šalianky opäť víťazne: Pred domácim publikom porazili Partizánske

Hráčky hádzanárskeho klubu zdolali Partizánske pred domácim publikom. Sú na 4.mieste v tabuľke.

Ilustračný obrázok k článku Šalianky opäť víťazne: Pred domácim publikom porazili Partizánske

V sobotu 24. septembra 2016 v Šali odohrali zápas domáce hráčky. Vo 4.kole WHIL zdolali HK Sláviu Partizánske 22:18.

Duel začal skórovaním domácej Pócsikovej. Kontrovala jej Michnová, ktorá v 11.minúte zápasu, za stavu 4:5, hosťujúce hráčky dostala do vedenia. Domáce hádzanárky však nenechali nič na náhodu a inkasované góly vracali do bránky súperiek. Vďaka Bahýlovej bol v 18.minúte stav zápasu 8:5.

Druhý polčas mal podobný priebeh, darilo sa hráčkam na oboch stranách, avšak Šalianky zvýšili na 14:9. Hollej s Minichovou z hosťujúceho tímu sa podarilo znížiť náskok na rozdiel 3 gólov na 21:18. Hráčke domáceho klubu Veselkovej sa však v závere zápasu podarilo streliť víťazný gól a pre HK Duslo Šaľa to znamenalo zaslúžené víťazstvo.

Slovan Duslo Šaľa – HK Slávia Partizánske 22:18 (12:8)

Rozhodcovia: Haščík, Sivák. Zápas sledovalo 650 divákov.

Najväčší počet gólov v zápase : Bahýlová, Veselková – 4 góly, Klučková, Pócsiková, Trochtová – 3 góly

Tréner Lukačin nám o zápase povedal: „Zápas s Partizánskym možno ťažko favorizovať, v derby sme predviedli dobrú hru. Väčšie gólové rozdiely vo vedení oproti súperovi boli našou výhodou, aj keď súper výsledok skorigoval, podarilo sa nám zaslúžene vyhrať. Pribudli nám body v tabuľke. Ďalší zápas odohráme už v túto stredu 28.9.2016 v Písku, s družstvom TJ Sokol Písek. Po zápase nasleduje reprezentačná prestávka a pokračovať budeme 15.10.2016 v zápase s DHC Sokol Poruba“.

Zdroj: HK Duslo Šaľa