Jozef Sklenár Iné športy

Šalianky nepredĺžili víťaznú sériu

Víťazstvom nad Sláviou sa mohlo Duslo bodovo priblížiť špici tabuľky. V predohrávke 16. kola medzinárodnej WHIL-ky hostila Šaľa lídra súťaže a v prípade víťazstva si mohla predĺžiť tohoročnú päť zápasovú sériu bez prehry.

Zverenkyne trénerky Dariny Braunovej však podali slabší výkon, na ktorom sa podpísala nielen únava z nabitého programu v posledných dvoch týždňoch, ale aj preriedený hráčsky káder. Slávia Praha napriek tomu, že v úvode Duslo viedlo pohybom a pohotovou streľbou rozleptávala šaliansku defenzívu a v 12. minúte už viedla 3:7. Streleckej dvojici A. Tóthová s Popluhárovou to začala „sypať“ až od 15. minúty. Hostky však s výbornou Vítkovou na pivote a spojkou Keclíkovou (obe zaznamenali po 8 gólov) išli do vyššieho vedenia už v prvom polčase, keď v 26. minúte už viedli 9:15. Po prestávke sa síce Duslo aj zásluhou niekoľkých pohotových zákrokov brankárky Némethovej a efektívnejšej streľby Popluhárovej, Tóthovej a Szarkovej dotiahlo na rozdiel troch gólov (19:22, 20:23), ale v rozhodujúcich momentoch strelili pražanky exportné góly a dosiahli dobre rozbehnutý zápas dvojbodovému zisku. Chemičkám sa tak nevydarila generálka na pohárovú odvetu vo Vyzývacom pohári v macedónskom Skopje. Slovan Duslo Šaľa – Slávia Praha 25 : 29 (12:16) Duslo: Grandtnerová, Némethová, Túrociová – Trochtová 2, Pileková 2, A. Tóthová 6/3, S. Szarková 5, Puškášová 2, Popluhárová 8/1, J. Braunová , Czanik, Veselková – trénerka D. Braunová. Slávia: Vítková 8, Keclíková 8/3, K. Černá 5,… – tréner P. Pína. Pred 400 divákmi rozhodovali Haščík – Oťapka, pok. hody: 4/4 – 5/4, vylúčené: 3:7. V budúcom 17. kole privíta Duslo na domácej palubovke michalovskú Iuventu. Poznámka: ak neposlal foto Pospiš Brankárka Dusla Némethová (12) patrila aj v súboji s vedúcou Sláviou k tým, čo nesklamali.