Peter Štrbo Hádzaná

Šaľa v Písku neuspela

Hádzanárky Dusla náročnú českú previerku nezvládli a z Písku odchádzajú s prehrou 27:32. Chemičky po celý zápas doťahovali náskok domácich hádzanárok. Najlepšou strelkyňou v šalianskom drese bola šesťgólová Trochtová.

Úvodné minúty priniesli vyrovnanú hádzanú. Domáci Písek si rýchlo vytvoril dvojgólový náskok, Šaľa sa po prvýkrát presadila v 6.minúte, na 2:1 znižovala Trochtová. Písecké hádzanárky sa však o niekoľko minút znovu dostali do dvojgólového vedenia. Potom ale prišlo niekoľko nepresností domáceho celku a Porubská dvoma gólmi v rade vyrovnala stav stretnutia na 4:4. V ďalšom priebehu hosťujúce hráčky neustále doťahovali jednogólový náskok Písku. Posledných desať minút prvého polčasu zvládol oveľa lepšie domáci tím, ktorý si postupne vytvoril až šesťgólový náskok, na 17:11 zvyšovala v 29.minúte aktívna Krouská. Šalianky ešte stihli skorigovať na polčasových 17:12.

Český tím si až do 39.minúty udržiaval 5 až 6-gólové vedenie. Hosťujúcemu tímu pomohla zmena obranného systému, Šaľa zabrala a o štyri minúty bol náskok domácich už len dvojgólový 21:19. Chemičky sa vrátili späť do zápasu a Písku nepomohol ani timeout trénera Slavíka. Czaniková **totiž v 45.minúte znížila na rozdiel jediného gólu, 21:22 z pohľadu hostí a črtal sa veľký obrat. V čase, keď sa lámal zápas však strelili domáce hráčky dva rýchle góly a Šalianky museli opäť doťahovať náskok svojho súpera. Ďalšie minúty sprevádzala veľká nervozita na palubovke a nespokojnosť hosťujúcej lavičky s výrokmi rozhodcov. Duslo bolo v záverečnej päťminútovke stále v hre o body, trojgólové vedenie Písku sa mu ale napokon zmazať nepodarilo, naopak, v poslednej minúte sa dvakrát presadila **Stellnerová a spečatila tak na konečných 32:27. Našou najúspešnejšou strelkyňou bola pivotka Trochtová, ktorá zaznamenala šesť presných zásahov, v drese domácich sa o rovnaký „nástrel“ postarala Krouská. Okrem Dusla prehralo aj Veselí a zaváhanie využila Iuventa Michalovce, ktorá sa prepracovala na priebežné prvé miesto.

[size=14]TJ Sokol Písek – Slovan Duslo Šaľa 32:27 (17:12)[/size] Najviac gólov: Krouská 6, Vyhnalová 5/1, Borovská 5 – Trochtová 6, Porubská, Bérešová, Szarková po 4 Rozhodovali: Kohout, Vaník, vylúčené: 2:4, 7 m hody: 4/3 – 3/3, 300 divákov.

Duslo: Grandtnerová, Túrociová – Trochtová 6, Szarková 4/3, Porubská 4, Bérešová 4, Czanik 3, Pileková 3, Veselková 2, Vidiečanová 1, Bíziková, Piskayová, Demajová, Weibelová

Andrea Czanik, pivotka HK Slovan Duslo Šaľa: //„Urobili sme až príliš veľa technických chýb. V prvom polčase sa nedarilo našim spojkám, v druhom sa náš výkon zlepšil, dotiahli sme sa na rozdiel jediného gólu a boli sme blízko k obratu v zápase, no napokon sa nám to nepodarilo . V čase, keď sa lámal chlieb tam bolo aj niekoľko zvláštnych rozhodnutí arbitrov, ktoré nám neumožnili vrátiť sa do stretnutia. Písek je však v domácom prostredí každopádne veľmi silný protivník a bodovať sa tam v tejto sezóne nepodarilo ani ďalším kvalitným celkom. Navyše náš klub na začiatku týždňa citeľne zasiahla správa o vážnych zdravotných problémoch spoluhráčky Ivany Bahýlovej. Chceli sme zabojovať najmä za ňu, žiaľ, nevyšlo nám to podľa predstáv.“ //

Výsledky 16.kola:

Most – Veselí 27:24 Senec – Michalovce 19:36 Partizánske – Poruba 28:35 Slavia – Zlín 28:25 Nitra-Sereď – Olomouc 18:34