Peter Štrbo Hádzaná

Šaľa sa z Veselí vracia bez bodov

Hádzanárky Dusla Šaľa neuspeli na palubovke rozbehnutého Veselí a odnášajú si prehru 23:17. Prvý polčas chemičky síce vyhrali, no v druhej časti už boli oveľa efektívnejšie domáce na čele so sedemgólovou Súkenníkovou. Stretnutie poznačili výtržnosti

Úvod stretnutia poznačilo vyvádzanie niekoľkých členov šalianskeho fanklubu. Ten po prvýkrát v sezóne zorganizoval výjazd za súperom. Niekoľkých nespratných fanúšikov musela vyviesť z haly polícia po tom, čo vybehli na hraciu plochu a hra musela byť na niekoľko minút prerušená. Rovnaká situácia sa zopakovala aj v druhom polčase. Pre českú tlačovú agentúru Mediafax sa riaditeľ Veselí Vlastimil Procházka vyjadril nasledovne: "Predseda klubu musel zavolať na výtržníkov policajtov. Opití diváci hádzali na palubovku konfety a odmietali opustiť ihrisko. Takéto výtržnosti divákov som za desiatky rokov účinkovania v najvyššej súťaži nezažil.“ Prvý polčas vyšiel lepšie Duslu a vyhral ho 11:10. V druhej časti však domáce hráčky pomerne rýchlo obrátili skóre vo svoj prospech a do brány „chemičiek“ začal padať jeden gól za druhým. Strelecky sa darilo najmä kanonierke Súkenníkovej, zaznamenala sedem gólov. V záverečnej desaťminútovke malo Veselí na dosah desaťgólový náskok, keď viedlo 23:14. Šaľa stihla už len kozmeticky upraviť výsledok na konečných 23:17. V šalianskom drese po zranení naskočila do zápasu už aj Weibelová, stretnutie však nedohrala, nakoľko bola za hrubý faul v druhom polčase vylúčená.

[size=14]HK Britterm Veselí nad Moravou – HK Slovan Duslo Šaľa 23:17 (10:11)[/size] Najviac gólov: Súkenníková 7, Fleková 5/1, Tomečková 3/1 – Veselková 4/1, I. Bahýlová, Vidiečanová, Bérešová a Czaniková po 2 Pok. hody: 3/2 – 1/1, vylúčené: 5 – 4, ČK: L. Weibelová (Šaľa) za hrubý faul, rozhodovali: Simu a Hanák (obaja ČR), 350 divákov