Rastislav Búgel Futbal

Šaľa postupuje v Slovnaft Cupe: Rozhodol až penaltový rozstrel

Prestížna futbalová súťaž Slovnaft Cup pokračovala svojim druhým kolom. Futbalisti Šale cestovali na trávnik Kolárova.

Ilustračný obrázok k článku Šaľa postupuje v Slovnaft Cupe: Rozhodol až penaltový rozstrel

FK Kolárovo a Slovan Duslo Šaľa. To bola jedna z dvojíc, ktoré sa stretli počas druhého kola najprestížnejšej slovenskej pohárovej súťaže. Šaľania svoj zápas odohrali v stredu 10.augusta.

Zápas začali lepšie futbalisti Šale, keď sa už v ôsmej minúte presadili zásluhou Filipa Prúčneho (0:1). Domáci celok však neplánoval predať svoju kožu lacno. Už o tri minúty neskôr bolo vyrovnané zásluhou Zsolta Magyara (1:1).

V druhom dejstve sa Šaľa opäť dostala do vedenia. Pri druhom góle Dusla stál Matúš Kochan, ktorý v 70.minúte zvyšoval na 1:2 pohľadom domáceho celku. Kolárovo by však vo svojom tíme nemohlo mat Magyara. Ten sa postaral o senzačné vyrovnanie osem minút pred koncom riadneho hracieho času. O všetkom napokon museli rozhodnúť penalty. V tých sa viac šťastia usmialo na Šaľanov, ktorí sa tak napokon po vyrovnanom priebehu zápasu tešili z postupu do tretieho kola Slovnaft Cup-u.

FK Kolárovo – Slovan Duslo Šaľa 2:2 (1:1), 2:3 po penaltovom rozstrele