Veronika Zeiselová Hádzaná

Prvé body sú doma: Šalianski hádzanári si hravo poradili s Modrou!

Hádzanári HKM Slovan Duslo Šaľa v druhom kole vyhrali nad hádzanármi z Modry a pripísali si prvé dva body.

Ilustračný obrázok k článku Prvé body sú doma: Šalianski hádzanári si hravo poradili s Modrou!

Až päťsto skalných fanúšikov hádzanej sledovalo sobotňajší zápas. Šalianskych divákov potešil krásny vstup do zápasu. Hneď v začiatkoch sa presadil domáci Bočkay, neskôr Masaryk a Meľnyk. Veľmi skoro skončil zápas pre hosťujúceho Čapku, ktorý hral príliš hrubo. V 15. minúte vsietil opäť Melnyk. Šaľania chvíľu viedli až o osem gólov. Druhý polčas otvoril znova Bočkay. Začal „súboj kariet“, kedy sa dlho nehralo v plnom počte a sile na oboch stranách. Domáci brankár Fabian podržal mužstvo a nedovolil súperovi, aby sa priblížil. Posledný gól zápasu strelil domáci Šimon Michniewicz, ktorý sa postaral o finálne skóre 24:16.

V skratke
Najviac gólov: Bočkay 9, Meľnyk 4/1, Masaryk 3 – Bača 3/1, V. Lackovič, Berner, Šimášek a Smolenický po 2, Kuliška 2/1
Pok. hody: 2/1 – 3/2, vylúčení: 11 – 8, ČK: 51. Páleš za 3 vylúčenia – 10. A. Čapka priama diskvalifikácia, 44. D. Stachovič za 3 vylúčenia
Rozhodovali: M. Sivák a Oťapka, 500 divákov