Peter Sýkora Iné športy

Postúpi stolnotenisový zástupca regiónu do tretej ligy?

Na čele štvrtej stolnotenisovej ligy sú družstvá z nášho regiónu. Vďaka stolnotenisovej základni a vytvoreným podmienkam v Trnovci n/Váhom má šaliansky región zastúpenie v majstrovských súťažiach od prvej ligy až po okresnú súťaž.

Zatiaľ, čo si obe družstvá Trnovca n/V (poznámka: „A“ družstvo je v prvej lige na 6. mieste a rezerva v druhej dokonca na piatom) výborne počínajú v súťažiach, najviac nás v posledných týždňoch zaujíma situácia v štvrtej lige, kde má šaliansky región štyroch zástupcov.

Priaznivcov celuloidu teší hlavne postavenie na špici tabuľky. Napriek tomu, že vedúce družstvo Dlhá n/V prehrala v 17. kole s „C družstvom Komárna 10:8 (body získali: Čičmiš 3.5, Gálik 2.5 a dva A. Andódi) nezaváhala Šaľa , ktorá deklasovala Zemné 15:3 (Rusznák 4.5, Molnár 4, Kostka a Kĺbik po 3 a Lužica ml. O,5 bodu) a je v tesnom závese za lídrom súťaže. V okresnom derby družstiev, ktoré uzatvárajú tabuľku si lepšie viedlo „C“ – družstvo Trnovca n/V, ktoré vyhralo v Močenku 8:10 (M. Malík 4.5, Bleho 2.5, Dičér 1 – Gašpierik 3.5, Jaroš 2.5, Slamka a Kozár st. po 2).

7. Močenok 64:242 – 17 bodov. **

Pri pohľade na priebežnú tabuľku tejto súťaže je päť kôl pred koncom jasné, že súboj o postup medzi vedúcou trojicou bude až do posledného kola zaujímavý, ale priaznivci celuloidovej loptičky v šalianskom okrese veria, že postupujúce družstvo do tretej ligy bude z nášho regiónu.