Hádzaná

Playoff: Chemičky držali krok s Michalovcami opäť len do prestávky

Ako cez kopirák! V druhom finále na palubovke Michaloviec sa Iuventa opäť tešila zo suverénneho víťazstva. Priebeh zápasu sa nápadne podobal prvému duelu, chemičky držali krok s obhajcom titulu len do prestávky, po zmene strán prišiel nápor domácich, ktoré si rýchlo vytvorili rozhodujúci náskok.

Ilustračný obrázok k článku Playoff: Chemičky držali krok s Michalovcami opäť len do prestávky

Aj druhé stretnutie finálovej série prinieslo zápas výbornej úrovne. Jeho úvod vyšiel lepšie domácej Iuvente, ktorá krôčik po krôčiku získavala vedenie a v 10. minúte viedli jej hráčky po presnom zásahu Szöllösiovej 7:4. Hostky sa ale nevzdávali a v 15. minúte vyrovnali premenenou sedmičkou Veselkovej na 8:8. Domáca Iuventa ale opäť zapla na vyššie obrátky a výsledkom toho bolo polčasové vedenia 16:13.

O víťazstve michalovského celku rozhodol jeho výborný úvod do druhého dejstva. Prvú desaťminútovku totiž Michalovčanky vyhrali 8:1 a v 40. minúte sa po góle dnešnej najlepšie strelkyne Szöllösiovej ujali prvýkrát v stretnutí desaťgólového vedenia (24:14). Desaťgólový náskok si hráčky Iuventy pohodlne udržali až do záverečného hvizdu rozhodcovskej dvojice, a tak budú mať v sobotu na pôde Šale prvý mečbal na ich majstrovský hetrik.

Iuventa Michalovce – Slovan Duslo Šaľa 31:19 (16:13)

Rozhodovali: Mandák, Rudinský, vylúčené: 3:3, 7 m hody: 6/4 – 7/5, 800 divákov, Stav série: 2:0 Report z prvého zápasu v článku Playoff: V prvom finálovom zápase utŕžila Šaľa debakel

Iuventa: Gubiková, Medveďová – Piskayová 3, Szöllösiová 10, Kovaličková, Rebičová 2, Hollá 1, M. Holešová, Horňáková 3, Tobiašová 5/4, Snopová 3, Viňjuková, Trehubová 4

Šaľa: Grandtnerová, Túrociová – Bíziková 2/1, Trochtová, Porubská 1, Krokavecová, Bérešová 1, Pócsiková, Demajová 3, Tulipánová 2, Veselková 5/3, Szarková 1/1, Súkenníková 4, Rácková