Peter Sýkora Iné športy

Očakávané finále Slovenského pohára

V Mestskej športovej hale v Šali rozohrali v sobotu semifinálovými duelmi záverečný turnaj Slovenského pohára, v ktorom sa najskôr stretol Slovan Duslo Šaľa s HK Gábor Bánovce n/B.

Zverenkyne trénerky Dariny Braunovej hádzanárky Dusla Šaľa, ktoré sa stali v doterajšej histórii SP najčastejším víťazom, keď zvíťazili v desiatich ročníkoch (poznámka: po prvý krát v roku 1992, naposledy v roku 2006), svojho súpera, ktorý bude patriť v odvetnej časti prvej ligy medzi najvážnejších kandidátov na postup do WHIL-ky porazila Šaľa rozdielom piatich gólov 31:26, keď rovnakým rozdielom 18:13 viedla už v prvom polčase. Strelecky sa najviac darilo reprezentantke Popluhárovej, ktorá vsietila 9 gólov a o dva menej zaznamenala mladá Szarková. Päť gólov z postu pivota pridala Czanik a po tri góly strelili J. Braunová a Pileková. V kolektíve zverenkýň bývalého šalianskeho lodivoda Štefana Kelemena sa najviac strelecky darilo krídlu Surovčíkovej – 8 gólov, šesť pridala Z. Bahýlová a päť pivotka Kožuchová. Súperom šalianskych hádzanárok vo finále Slovenského pohára bude minuloročný víťaz Slovenského pohára ŠKP Bratislava, ktorý (nabitý reprezentantkami Slovenska: Martanovičová, Hodošková, Šimáková, Štetáková,…) po zlepšenom výkone v druhom polčase porazil Danlog Partizánske 31:21, keď po tridsiatich minútach druhého semifinále bolo na ukazovateli skóre iba 15:14 v prospech ŠKP. Najlepšími strelkyňami tohto duelu boli: Martanovičová 6, Cicmanová 5,… – Košíková 7, Baloghová 5,… V nedeľu 20.12.2009 o 11. 00 hodine sa stretnú pred televíznymi kamerami STV – 3 finalisti Slovenského pohára ŠKP Bratislava a Slovan Duslo Šaľa. Víťazný kolektív má zabezpečený okrem majstrovského titulu aj štart v Pohári víťaza pohárov v novom ročníku 2010/2011. Šaľa 19.12.2009 Jozef Sklenár