Peter Štrbo Futbal

Nemšová bola na Šaľu prikrátka

V stretnutí 11.kola Šaľa zdolala Nemšovú 2:1. Chemici strieľali góly v druhom polčase. Záver zápasu zbytočne zdramatizoval rozhodca, ktorý proti Duslu odpískal penaltu a poslal pod sprchy Čurgaliho.

Prvý polčas veľa futbalovej krásy nepriniesol. Vstup do zápasu mali lepší hostia, v úvodnej desaťminútovke si vytvorili dve zaujímavé príležitosti, s prvou si však Hužovič poradil a druhú nezakončili presne. Duslo hrozilo najmä zo štandardných situácií. Po jednej z nich sme sa mohli ujať vedenia, Čurgali však v sklze loptu nenasmeroval do brány. Do šatní odchádzali mužstvá za bezgólového stavu. V druhej časti už do zápasu nenastúpil Tomiš, ktorého po nevýraznom výkone nahradil Košút a posunul sa na hrot. Štart do druhého polčasu nám vyšiel o poznanie lepšie, už v 49. minúte sa po presnej kolmici Košúta rútil sám na bránu hostí Čurgali, jeho krížna strela však tesne minula pravú žrď. Výborný zápas odohral krajný obranca Ďatko, ktorý výdatne podporoval ofenzívu, rovnako sa ako veľmi dobrý ťah ukázalo nasadenie Košúta, ktorý vyhrával azda všetky hlavičkové súboje. Výbornú desaťminútovku od 55. do 65. minúty dokázalo Duslo pretaviť na vedúci gól. Prvá veľká šanca Košúta po rohovom kope Glendu ešte neskončila v sieti, vzápätí si však na ďalší výborne nabehol stopér Mujkoš a loptu nasmeroval za chrbát bezmocného brankára Bobota. Úvodný gól „chemikov“ upokojil, hrali umne a hrozili najmä centrami z krídelných priestorov. Nemšová však napriek tomu mohla vyrovnať, Ďuriš ale nájazd po chybnej rozohrávke našej obrany nepotrestal. O malú chvíľu bol náš náskok už dvojgólový, do stredu šestnástky si nabehol Košút, ktorému poslal dlhú loptu Ďatko a hlavou namieril loptu presne k pravej žrdi. Stretnutie malo Duslo v tých chvíľach absolútne pod kontrolou. Prišla však 90. minúta a s ňou slabé chvíle rozhodcu Špačka. Hostia zahrávali priamy kop z hranice šestnástky, rozhodca im dovolil rozohrať až na tretí pokus, medzitým v múre dostal ranu lakťom obranca Obert, no ani jeden z arbitrov si zákerný zákrok nevšimol. Tvrdá strela z priameho kopu mierila do múru, kde trafila do ruky Čurgaliho, ktorý si podľa všetkého snažil kryť tvár pred zásahom. Na prekvapenie všetkých však z toho bola penalta a po dvoch žltých kartách aj vylúčenie „nešťastníka“ Čurgaliho. „Exligista“ Fabuš sa v nadstavenom čase z bieleho bodu nemýlil a znížil tak na konečných 2:1 v prospech domácich, ktorí doposiaľ vyhrali všetky domáce zápasy.

[size=14]FK Slovan Duslo Šaľa – FK Slovan Nemšová 2 : 1 (0:0)[/size] góly: 65. Mujkoš, 74. Košút – 90. Fabuš (11m) ČK: 90.Čurgali

Duslo: Hužovič – Obert, Mujkoš, Áč, Ďatko – Tomiš (46.Košút), Lalák, Lancz, Glenda – Čurgali, Numéric (84.Gajdoš) Nemšová: Bobot – Schiszler, Jakúbek, Kozic, Kresánek, Ďuriš B., Ďuriš P., Lacko, Kopačka, Červený, Suchý

Výsledky 11.kola:

Vráble – Nitra jun. 2:0 (1:0) Slovan jun. – Nové Zámky 1:0 (0:0) Pezinok – Vrbové 2:0 (0:0) Nové Mesto n/V – Moravany n/V 3:2 (2:1) Púchov – Sereď 2:2 (1:0) Trnava „B“ – Šamorín 2:1 (2:0) Topoľčany – Dunajská Lužná 2:2 (1:1)