Peter Štrbo Hádzaná

Na ženskú hádzanú s Trenčínom už vo štvrtok!

Po viactýždňovej prestávke, ktorú vyplnili najlepšie hádzanárske kolektívy záverečným turnajom Slovenského pohára (Poznámka: vo finále vyhrali Michalovce nad Šaľou), odštartuje tento víkend medzinárodná hádzanárska súťaž žien.

Trináste kolo medzinárodnej hádzanárskej súťaže žien už má za sebou jednu predohrávku, keď v závere minulého roku vyhrala Iuventa Michalovce v Porube s nováčikom WHIL – ky 30:39 a poistila si druhé miesto v tabuľke za vedúcou Sláviou Praha. Druhou predohrávkou tohto kola bude súboj šalianskeho Dusla so Štartom Trenčín, ktoré sa odohrá v Mestskej športovej hale v Šali už vo štvrtok 6. januára 2011 o 18. 00 hodine. Pred tohoročným štartom hádzanárskej súťeže prinášame pre našich návštevníkov niekoľko štatistických údajov z WHIL-ky po 12. kole. Najlepšie strelkyne súťaže: 1. Alžbeta Tóthová (bánovce n/B) – 125 gólov; 2. Klára Černá (Slávia Praha) – 102 gólov; 3. Hana Martínková (Most) – 85 gólov;..... 7. Lenka Vidiečanová (Šaľa) – 77 gólov;..... 13. Simona Szarková (Šaľa) – 65 gólov (poznámka: do streleckej tabuľky sa zapísalo 205 strelkýň). Najviac gólov dosiahli: 1. Michalovce – 438 gólov (o zápas viac); 2. Slávia Praha – 383 gólov; 3. Bánovce n/B – 365 gólov;… 6. Šaľa – 343 gólov;..... 13. Partizánske – 304 gólov; 14. Jindř. Hradec 261 gólov. Najmenej gólov obdržali: 1: Veselí n/M – 280 gólov; 2. ŠKP Bratislava – 298 gólov; 3. Slávia Praha – 302 gólov;..... 6. Šaľa – 328 gólov;..... 13. Partizánske – 373 gólov; 14. Poruba – 399 gólov. Najlepšia strelkyňa 7 metrových hodov: 1. Alžbeta Tóthová (Bánovce n/B) – 26 gólov; 2. Lucia Tobiášová (Michalovce) – 25 gólo; 3. Pavla Poznarová (Zlín) – 24 gólov;… 8. Simona Szarková – 19 gólov;… 13. Lenka Vidiečanová (obe Śaľa) – 17 gólov. Najtrestanejšia hráčka: 1. Simona Pileková (Šaľa) – 26 minút +1 x ČK, 1× diskv.; 2. Ivana Bahýlová (Bánovce n/B – 8 minút + 1 x ČK; 1 x diskv.; 3. Martina Oroszová (HK Poruba) – 26 minút + 2 x ČK;… Najúspešnejšie brankárky: 1. Michaela Dederlová 53, 33 % úspešnosť zákrokov; 2. Zuzana Školková (SKP Bratislava) – 49,05 %;..... cez 40 % úspešnosť sa dostali tiež Martiná Túrociová a Adriána Grantnerová (obe Duslo Šaľa). Najviac gólov z rýchlych protiútokov: 1. Trenčín 149 gólov; 2. Veselí n/M 136 gólov; 3. Michalovce – 126 gólov;..... 10. Šaľa – 63 gólov; 14. Most – 16 gólov. Slovan Duslo Šaľa zaznamenal doposiaľ 343 gólov, o ktoré sa podelili: 1. Lenka Vidiečanová – 77 gólov; 2. Simona Szarková – 65 gólov; 3. Lucia Bérešová – 50 gólov; 4. Simona Pileková – 42 gólov; 5. Ivana Trochtová – 33 gólov; 6. Andrea Czaník – 23 gólov; 7. Patrícia Puškášová – 21 gólov; 8. Zuzana Piskayová – 16 gólov; 9. Lucia Weibelová – 14 gólov; 10. Eva Veselková – 2 góly. Priaznivci šalianskej hádzanej veria, že po štvrtkovej predohrávke 13. kola s Trenčínom si naše hráčky víťazstvom a ziskom dvoch bodov upevnia miesto vo vedúcej štvorke a naviac si poopravia aj štatistické tabuľky. Foto: SITA