Peter Štrbo Futbal

Moravany zdolali Šaľu

Líder súťaže pokorený posledným tímom tabuľky. Duslo nepotvrdilo rolu favorita a v Moravanoch nad Váhom prehralo 2:3, hoci po polčase viedlo už 2:0. V stretnutí padli až tri góly z pokutových kopov.

Najväčšie prekvapenie kola sa zrodilo práve na úkor našich futbalistov. Diváci v úvode stretnutia veľa vzruchu nevideli. V 30.minúte to zmenil Gajdoš, ktorý poslal hostí do vedenia a skóroval tak už v treťom stretnutí v rade. V závere polčasu obišiel Gajdoš domáceho brankára Greža, ten ho však zastavil nedovolene, za čo videl červenú kartu a Duslo zahrávalo pokutový kop. Úspešným exekútorom bol Čurgali, ktorý poslal Šaľu pred odchodom do kabín už do dvojgólového vedenia. Na začiatku druhého polčasu sa zopakovala podobná situácia aj na opačnej strane. Útočníka domácich v šestnástke fauloval brankár Hužovič a z nariadenej penalty sa nemýlil Gligič. V 69.minúte sa oslabeným Moravanom podarilo vyrovnať, keď Švestkov pokus z ľavej strany, aj s prispením nášho obrancu, skončil v sieti. V 84.minúte videl rozhodca v šestnástke „chemikov“ ruku hráča hostí a nariadil už tretiu penaltu v stretnutí. Loptu si postavil Švestka a pokutový kop na dvakrát premenil. Duslo už v závere stretnutia nestihlo na vedúci gól domácich zareagovať a z ihriska posledného celku III.ligy sa vrátilo s prekvapivou nulou na bodovom konte.

[size=14]OTJ Moravany nad Váhom – FK Slovan Duslo Šaľa 3:2 (0:2)[/size] Góly: 69. a 85. Švestka (druhý z 11 m), 49. Gligič (z 11 m) – 30. E. Gajdoš, 45. Čurgali (z 11 m) ČK: 45. Grežo (Moravany nad Váhom), rozhodoval: Jurenka, 150 divákov

OTJ Moravany n/V: Grežo – Dirnbach, Benko, Nachtman, Varga – Gálik (67.Gábor), Švestka, Kompas, Gligič – Piovarči (45. Kotula), Túri (90.Mitošinka) Duslo: Hužovič – Konopásek (81.Táčovský), Áč, Mujkoš (54.Tomiš), Ďatko – Glenda (59.Numéric), Lalák, Lancz, Gajdoš – Košút, Čurgali

Výsledky 14.kola:

Nitra jun. – Nemšová 0:0 Šamorín – Dunajská Lužná 1:0 Sereď – Topoľčany 4:0 Vrbové – Trnava „B“ 2:1 Nové Zámky – Púchov 3:1 Vráble – Nové Mesto n/V 4:0 Slovan jun. – Pezinok 1:1