Peter Sýkora Hádzaná

Močenok vyhral hádzanárske derby v Topoľčanoch

Po polovičke prvoligovej súťaže žien môže náš regionálny zástupca Junior Močenok pokojne zimovať.

Močenok vyhral na horúcej pôde v meste piva a pred zimnou prestávkou obsadil 5. miesto. Oproti minulému ročníku prvej hádzanárskej ligy žien, keď bojovali o postup plece pri pleci družstvá Bánoviec n/B a Močenok, v tomto ročníku vyloženého favorita niet. Aj z toho dôvodu je tabuľka nesmierne vyrovnaná, keď medzi piatym Močenkom a vedúcou Senicou je v tabuľke iba dvojbodový rozdiel. Regionálde derby v Topoľčanoch bolo plné zvratov, keď domáci viedli ešte v prvom polčase rozdielom piatich gólov. Po prestávke zabrali v drese Močenku okrem Hanakovičovej aj Moravanská spolu so šalianskymi „posilami“ Veselkovou a Weibelovou a rozhodli o zaslúženom plnom bodovom zisku.

I. hádzanárska liga žien – ročník 2010/2011 11. kolo: Senica – Senec 43:33; Zlatná – Košice 27:22; Inter Blava – Nitra 26:22; Bytča – Čadca 40:21; Modra – Nesvady 23:21; Topoľčany – MOČENOK 27:32 (18:13) Weibelová 8, Moravanská 6, Hanakovičová 5/3, Veselková 5, Macháliková 3,….

7. Čadca 243:311 – 4 body**

Prvoligová súťaž bude pokračovať ďalším kolom až 26. februára 2011.

Obaja naši zástupcovia v najvyššej dorasteneckej súťaži cez víkend nebodovali, nakoľko cestovali za svojimi súpermi, ktorí boli nad ich sily. Prekvapila však vysoká prehra šalianskych starších dorasteniek v Trenčíne, pričom Močenku nepomohlo ani 12 strelených gólov Czuczorovej v dueli s bratislavským ŠKP. .

I. hádzanárska liga – staršie dorastenky ročník 2010/2011 12. kolo: Michalovce – Bytča 37:30; Senica – Senec 35:21; Dun. Streda – HK Nitra 35:22; ŠKP Blava – MOČENOK 37:21 (Czuczorová 12, L. Lenčéšová 4,…),… Partizánske – Košice 32:31; Trenčín – ŠAĽA 53:26 (Pócsiková 7, Hátašová a Egriová po 4,…); B. Bystrica a UDHK Nitra mali voľno. ** Tabuľka:

1. Michalovce 399:267 – 22 bodov
  2. Bytča – 20 bodov
  3. ŠAĽA 289:288 – 12 bodov
  4. MOČENOK 284:350 – 10 bodov
  5. Banská Bystrica 222:341 – 0 bodov
  6. HK Nitra 216:394 – 0 bodov**

V 13. kole hrá Šaľa na domácej palubovke so Senicou, ktorá je na 9. mieste, močenské staršie dorastenky majú voľno.