Peter Štrbo Iné športy

Kolky: Béčko zdolalo mužstvo zo špice tabuľky

Kolkárske súťaže pokračovali aj počas uplynulého víkendu. Prvé mužstvo Šale cestovalo do Preseľán a druholigový B-tím hostil v domácej kolkárni KK Viktória Pezinok.

I.liga Po minulotýždňovom domácom víťazstve vyrazili kolkári Šale cez víkend do Preseľán. Tabuľkové postavenie oboch celkov sľubovalo vyrovnaný priebeh. Lepšie začali domáci, prvý bod pre Preseľany získal Bazala, ktorý nášmu Moravanskému dovolil uhrať len jeden setový bod. Druhý z dvojice domácich Juraj Šiška už taký úspešný nebol, hráča Dusla Krajčíka (výkon 540) zdolal len v prvom sete a po úvodných dueloch bol stav vyrovnaný 1:1. V ďalšej fáze zápasu hrala dvojica domácich Jaderko-Nedeľka proti šalianskemu duu Király, R.Tóth mladší. Filip Király na Jaderka (565) nestačil najmä v prvých dvoch setoch, kedy si domáci hráč vytvoril rozhodujúci náskok a Királyovi (516) k zisku bodu nepomohla ani zlepšená hra v druhej polovici duelu. Vrcholné predstavenie predviedla dvojica Nedeľka – Richard Tóth mladší. Obaja kolkári podali vynikajúce výkony (600/571) a diváci sledovali mimoriadne vyrovnaný duel, v ktorom rozhodol až väčší počet zvalených kolkov v prospech domáceho hráča. Nedeľka získal pre domáce družstvo dôležitý tretí bod. V nastolenom trende sa pokračovalo aj v záverečnej fáze stretnutia. Preseľany postavili dvojicu Pašek, Pargáč, Duslo verilo R.Tóthovi staršiemu a Branislavovi Bolovi. Richard Tóth starší výkonom napodobnil svojho mladšieho menovca a po remíze na setové body rozhodoval opäť väčší počet zvalených kolkov, tentoraz však bol na strane hostí (550/567). V dueli Pargáča a Bola aj do tretice rozhodoval väčší počet zvalených kolov (554/526), nakoľko obaja kolkári zvíťazili v dvoch setoch. Šalianskeho kolkára Bola mohol mrzieť najmä zbabraný druhý set, kde si domáci hráč, ako sa neskôr ukázalo, vytvoril rozhodujúci náskok a vďaka nemu získal pre Preseľany posledný, štvrtý bod. V stretnutí tak zvíťazil domáci celok po prirátaní dvoch pomocných bodov za celkový rozdiel v počte zvalených kolov (103) 6:2.

KK Preseľany „A“ – TJ Slovan Šaľa „A“ 6:2 (3351:3248) //Király 516, Bol 526, Tóth R. ml. 571, Krajčík 540, Tóth R. st. 567, Moravanský 528 // II.liga Šalianske béčko nemalo v sobotu jednoduchú úlohu, nakoľko v domácej kolkárni privítalo v súťaži druhý Pezinok. V prvej tretine zápasu nastúpili proti sebe dvojice Veselka-Pecháček a Jamrich-Goras. Veselkovi sa podarilo zdolať Pecháčka (519/474), no Jamrich v dramatickom dueli druhý bod pre domácich nezískal ani napriek tomu, že počet zvalených kolov bol na jeho strane (533/531), rozhodujú totiž setové body a v ich získavaní bol už úspešnejší Goras, i keď to bolo mimoriadne vyrovnané a v prvom sete kolkári dokonca zaznamenali zhodný výkon (129). V ďalšej časti bojovali o body dvojice Devát-Hájek a Klement-Vandák. Oba duely boli ako na hojdačke a po remízach na setové body rozhodoval v oboch prípadoch väčší počet zvalených kolov, V tomto ukazovateli boli jasne lepší naši kolkári a pred záverečnou fázou viedla Šaľa 3:1. Tam Zemanovi nestačil na víťazstvo proti Berešovi ani najlepší výkon spomedzi domácich hráčov (542) a Pezinčan po najlepšom výkone stretnutia (555) znížil na 3:2. Hosťom sa v závere stretnutia podarilo dokonca vyrovnať, Hambálek (478) bol na Martiška (512) prikrátky a rozhodovať tak musel konečný rozdiel v počte zvalených kolov. Ten bol na strane domácej Šale (+ 55) , ktorá sa vďaka zisku dvoch pomocných bodov tešila z cenného víťazstva nad tímom zo špice tabuľky.

**TJ Slovan Šaľa „B“ – Viktória Pezinok 5:3 (3132:3077) ** //Jamrich 533, Devát 525, Zeman 542, Klement 535, Hambálek 478, Veselka 519 //