Peter Štrbo Hádzaná

Iuventa zaslúžene obhájila titul, Šalianky berú striebro!

Obhajkyne majstrovskej trofeje zdolali aj v treťom zápase finálovej série slovenského play off Slovan Duslo Šaľa 30:21 a získali už piaty titul. Od finálového súpera, rekordného najúspešnejšieho tímu samostatnej éry, ho delia ešte štyri primáty.

Súčasné zverenky bývalého šalianskeho trénera Packu, ktorý oslávi v stredu šesťdesiatiny, začali podstatne lepšie, skvele bránili a vyzývateľky vyznievali v hre na postavenú obranu pasívne a úplne bezzubo. Iuventa rýchlo viedla 2:0, kontrovala až v 7. minúte po brejku Trochtová. Proti hosťujúcemu tímu s jednoznačnou výškovou prevahou sa domácim útočilo ťažko, no po desiatich minútach sa po ojedinelej kombinácii presadila Trochtová. Následne to vyšlo aj Czanikovej a Šaľa po prvý raz viedla 4:3. Trehubová faulovala strieľajúcu Pilekovú a tá síce aj tak premenila, ale následnú presilovku ale Šaľa prehrala 0:2. Hneď potom z brejku pridala Szöllösiová ďalší gól a obhajca opäť viedol o dva (7:5). Geričová z druhej vlny zvýšila na rozdiel troch a domáci tréner Michal Lukačín bral tajm. Trochtová síce na pivote znova uspela, no presne mierila aj na druhej strane po peknom prieniku Tobiašová. Obraz hry sa nemenil ani v závere prvého dejstva, útoky Šale stroskotávali jeden za druhým na michalovskej obrane, alebo v lepšom prípade na skvelej Kudročovej, a hostky naopak s kontrami neotáľali. Szarková mohla dve minúty pred sirénou znížiť na dva góly, no nedala sedmičku a udrelo na opačnej strane po strele Trehubovovej (8:12). Ukrajinská opora gólom zo sedmičky ukončila skóre prvého polčasu a dala svojmu tímu pohodlný šesťgólový náskok.

Po obrátke neprišiel žiadny tlak domácich, Bérešová síce previedla nádherné spracovanie dlhej lopty od Grandtnerovej na končekoch prstov a v páde prekonala Kudročovú, no Michalovčanky sa na opačnej strane presadzovali podstatne jednoduchšie. V 41. mninúte Wollingerová stiahla letiacu Pilekovú a obe sa museli porúčať z palubovky – domáca so zraneným ramenom a hosťujúca s dvojminútovým trestom. Ani v oslabení Iuventa súperky do žiadnej stíhacej jazdy nepustila a pohodlne strážila šesťgólový odstup. Naopak brzdiť musel Lukačín a keď jeho tím prehrával už o osem (16:24), bral znovu oddychový čas. Osud súboja i celej série bol už spečatený, a tak si domáci dovolili poslať na sedmičku dlhodobo zranenú Bahýlovú, ktorá sa mohla potešiť aspoň gólom. Do hľadiska v Mestskej športovej hale až pätnásť minút pred koncom dorazili aj michalovskí fanúšikovia, ktorým sa na ceste na západ pokazil autobus. A práve včas, lebo na palubovke už bolo jasné, že oslavovať budú ich obľúbenkyne…

[size=14]Slovan Duslo Šaľa – Iuventa Michalovce 21:30 (8:14)[/size]

Šaľa: Grandtnerová, Turóciová, Haladíková – Bíziková, Trochtová 6, Porubská, Piskayová 1, Vidiečanová 3, Bérešová 2, Tulipánová, Czaniková 1, Haládiková, Demajová 1, Pileková 2, Szarková 4/2, Ďurechová, Bahýlová 1/1.

Iuventa: Kudročová, Krebsová, Gubíková – Bachyrievová 4, Bačíková, Geričová 5, Szöllösiová 6, Kovaličková, Polláková 1, Hollá, Horňáková, Tobiašová 4, Hvostaľová 1, Wollingerová 2, Rebičová, Trehubovová 7/3

Rozhodcovia: Hanák, Novák, vylúčenia: 2:4, 7m hody: 3/2 – 3/3, 500 divákov. /konečný stav série: 0:3/

Tréner Šale Michal Lukačín: „Záverečná bilancia je jasná – Iuventa bola vo všetkých troch zápasoch lepšia a zaslúžene vyhrala. Netvrdím, že ma nemrzí, že sa nám nepodarilo vyhrať ani jeden duel, ale so sezónou inak môžeme byť spokojní.“ // Tréner Michaloviec Ján Packa: //„Vyhrať po desiatich rokoch majstrovský titul a to opäť v Šali to je vynikajúci pocit, čo viac som si mohol želať. Som hrdý na môj tím, titul sme získali úplne zaslúžene a som presvedčený, že máme najlepšie družstvo nielen na Slovensku, ale aj v celom Česko-Slovensku.“

[blockquote]Sa­la24.sk/Tasr Súvisiace články: [link=http://www­.sala24.sk/clan­ky?extend.134220_Ho­kejovy-osial-posunul-cas-hadzanarskeho-finale!-]Hokejový ošiaľ posunul čas hádzanárskeho finále![/link] Foto: Milan Pospiš[/blockquote]