Peter Štrbo Futbal

II.liga: Chemici zvíťazili na pôde Senca

Šaľania oplatili celku od Slnečných jazier prehru z prvého domáceho zápasu jesene rovnakou mincou a na ihrisku Senca zvíťazili 1:0. Jediný gól zápasu zaznamenal v 43. minúte zápasu člen najúdernejšieho útočného dvojzáprahu v druhej najvyššej súťaži Ondrej Čurgali.

Ilustračný obrázok k článku II.liga: Chemici zvíťazili na pôde Senca

Podľa oficiálneho webu seneckého klubu začala Šaľa veľmi dobre a v úvodných 15-tich minútach boli jej hráči pánmi na ihrisku a domácich do ničoho nepustili. V 16.minúte mohli po priamom kope otvoriť skóre zápasu, lopta smerovala však mimo. Domáca obrana zaspala v 26. minúte, keď sa prihrávkou za obranný val dostal Čurgali zoči voči Kollárovi, ale jeho prvá šanca gól nepriniesla. „Šaľa udrela v najhoršej možnej chvíli. Dve minúty pred koncom prvého polčasu sa po sérii krátkych prihrávok vo veľkom vápne dostal k lopte aktívny Čurgali a z tesnej blízkosti prekonal Kollára,“ uvádza klubová stránka sfmsenec.eu.

Začiatok druhého polčasu naznačil zlepšenie hry domácich, ktorí sa snažili byť viac aktívni na súperovej polovici, ale paradoxne chemici mali šancu zvýšiť svoj náskok. Ako sa ďalej píše na sfmsenec.eu, závar pred bránkou Senca v 57.minúte volal po góle, ale hlavička hosťujúceho útočníka bola „robzinsonádou“ vytlačená na roh. Rohový kop narobil domácej obrane ďalšie problémy, keď bol dobre kopnutý na prvú tyč, no ani z tejto akcie nezapršalo. Senčania pohrozili až v samom závere, keď nakopávali lopty do 16-tky a začali viac riskovať. Najskôr Tomášek z pravej strany mieril vysoko nad, následne mal na kopačkách vyrovnanie Peňaška, no jeho strela z hranice veľkého vápna len tesne minula bránku hostí.

„Z ojedinelého protiútoku Šale pri nás stálo šťastie, keď zakončovateľ Dusla minul. Do záverečného hvizdu sa už nič podstatné neudialo a hostia zo Šale si zaslúžene odnášajú plný bodový zisk,“ končí svoje hodnotenie zápasu sfmsenec.eu.

SFM Senec – FK Slovan Duslo Šaľa 0:1 (0:1)
Gól: 43. Čurgali
Rozhodoval: Hrčka, ŽK: Držík, Tomášek, Krátky – Charizopulos, Glenda, 373 divákov

Senec: Kollár – Karč, Hanzel, Šavara (85.Jakubovie), Peňaška, Tomášek, Polgár, Hutta (63.Krátky), Mravec (46.Lapin), Gogolák, Držík

Duslo: Kolmokov – Ďatko, Mujkoš, Čirik, Mihálik (68. Konopásek) – Gešnábel (90. Tomiš), Charizopulos, Rehák, Glenda – Čurgali (90.Čurgali), Szabó