Peter Sýkora Iné športy

Hokejisti už hrajú, ale zatiaľ iba na ľade súperov

V plnom prúde je už rozbehnutá druhá hokejová liga, šalianski hokejisti sú doposiaľ bez bodového zisku.

Druhá najvyššia súťaž už má za sebou viac ako tretinu majstrovských stretnutí. Reprezentant nášho regiónu dopláca tak ako v minulých rokoch na úzky hráčsky káder a samozrejme aj na to, že doposiaľ ani jedno súťažné stretnutie neodohral na domácom ľade (poznámka: nie je ešte v Šali k dispozícii ľadová plocha) a za svojimi súpermi cestuje. V niektorých stretnutiach dokázali aj zohrať so svojimi súpermi niekoľko vyrovnaných tretín, v Nitre dokonca aj prvú tretinu vyhrali, ale na bodový zisk do tabuľky to zatiaľ nestačilo.

II. hokejová liga – ročník 2010/2011 5. kolo: Ružinov – HK 96 Nitra 3:4 pp; HK Levice – ŠAĽA 12:6 (3:3, 3:1, 6:3) góly: Michálek 2, Kolenič, Kemény, Fako, Richter; Nové Zámky mali voľno. 6. kolo: Levice – N. Zámky 6:5 pp; Ružinov – MHK ŠAĽA 9:3 (2:1, 3:1, 4:2 ) góly: Šulc, Tomčík, Michálek; HK 96 Nitra mala voľno. 7. kolo: Nové Zámky – Ružinov 2:5; HK 96 Nitra – MHK ŠAĽA 10:4 (0:1, 5:2, 5:1) góly: Tomčík 2, Fako a Kolenič; Levice mali voľno.

Tabuľka II. hokejovej ligy ročník 2010/2011

1. Ružinov 7 5 0 2 0 41:12 17 bodov
  2. HK 96 Nitra 6 4 2 0 0 29:14 16 bodov
  3. Levice 6 3 1 0 2 38:28 11 bodov
  4. N. Zámky 6 1 0 1 4 17:26 4 body
  5. ŠAĽA 7 0 0 0 7 25:73 0 bodov

Za Šaľu zaznamenali góly: Michálek 5, Kolenič 6, Mauer, Sedlák, M. Tokár 2, Šulc 2, Fako 3, Kemény, Richter, Tomčík 3. MHK ŠAĽA doposiaľ reprezentovali: Páleš, Mislovič – P. Tokár, Fako, Kačkovic, Zachar, Derčalík, Šulc – Richter, Tomčík, Kanich, Kemény, Mauer, Michálek, Holík, Kolenič, Sedlák, Hlavatý, Derčalík, M. Tokár, Horváth, Fako, Michálek. V ďalšom kole II. hokejovej ligy sa stretnú dvojice: Ružinov – Levice; Nitra – Nové Zámky; Šaľa má voľno.