Peter Štrbo Futbal

Hladké víťazstvo futbalistiek Šale

Hráčky FK Slovan Duslo Šaľa si v generálke pred štartom najvyššej domácej súťaže na domácom ihrisku hladko poradili so súperkami zo Žiliny. O jasnom víťazstve rozhodli štyrmi rýchlymi gólmi v druhom polčase.

Úvodné minúty sprevádzalo veľa nepresností, bolo vidieť, že sa jarná časť sezóny ešte nerozbehla. Našim futbalistkám nepomáhal ani silný protivietor. Túto výhodu Žilinčanky vôbec nevyužili a boli to naše hráčky, ktoré sa v 30-tej minúte tešili z vedúceho gólu, ktorý vsietila** Kupecká. V 36. minúte sme viedli už o dva góly, keď nedôraznú obranu súperiek potrestala Šaraboková. Hostky domácu brankárku **El-Dahaibiovú v prvom dejstve vôbec nepreverili. Do šatní sa tak odchádzalo za stavu 2:0.

Druhý polčas Šaľanky začali veľmi aktívne, súper sa zväčša bránil a výborne sme využívali fakt, že silnejúci vietor fúkal smerom k žilinskej bráne. Gólový efekt to však dlho neprinášalo, naopak sily na ihrisku sa postupne vyrovnali, v 60. minúte sa hráčka Žiliny po chybe obrany sama rútila na brankárku El-Dahaibiovú, vystrelila však rovno do jej náručia. Súperky mali v ďalšom priebehu miernu územnú prevahu, no paradoxne sme po rýchlom protiútoku strelili gól my. V 72. minúte presne namierila Vojteková a zvyšovala tak na 3:0. Žilinčanky sa ešte ani nespamätali z inkasovaného gólu a po necelej minúte Poláková zvyšovala na rozdiel štyroch gólov. Zjavne šokované a nekoncentrované Žilinčanky po zbytočných chybách v rozohrávke o ďalšiu minútu opäť vyťahovali loptu z brány, gól Šale zaznamenala Kolenová. O osude zápasu bolo v tej chvíli rozhodnuté. Keď v 78. minúte zvýšila svojim druhým gólom v zápase Poláková už na 6:0, zápas sa len dohrával. Žiadne ďalšie góly už nepadli. Zápas sa skončil jasným víťazstvom našich futbalistiek. ** FK Slovan Duslo Šaľa – Žilina 6 : 0 (2:0)** góly: 30. Kupecká, 36. Šaraboková, 72. Vojteková , 73. a 78. Poláková , 74. Kolenová rozhodoval: Jozef Baboš

Šaľa: El-Dahaibiová – Moskalová, Palicová, Vojteková, Košíková – Palovčíková, Korytárová, Kolenová, Katonová, Šaraboková – Poláková

striedali: Babincová, Rasková, Kupecká, Mrvová Tréner: Milan Mrllák