Peter Štrbo Hádzaná

Hádzanárky úspešne vstúpili do sezóny

Šalianske hádzanárky si v úvodnom kole medzinárodnej WHIL pripísali hladké víťazstvo nad českými súperkami z Jindřichovho Hradca.

Naše hádzanárky mali od začiatku zápasu výraznú prevahu. Jindřichuv Hradec sa často uchyľoval k tvrdým zákrokom, z čoho pramenili vylúčenia, ktoré domáce hráčky trestali. Hosťujúca Krupicová bola po troch dvojminútových trestoch vylúčená už v 16. minúte. Rozhodnuté bolo prakticky už po prvom dejstve, keď sme do šatní odchádzali s desaťgólovým náskokom. V druhom polčase pokračovali Šalianky v nasadenom trende a góly tak pribúdali najmä na strane hostiek. Strelecky sa najviac darilo triu Trochtová, Bérešová, Weibelová. Z nových posíl sa najčastejšie na palubovke objavovala Ivana Bahýlová, ktorá podľa trénera Lukačína dobre zapadla do družstva. Talentovaná Demajová sa zapájala zatiaľ len do útočnej fázy, no už vo svojej premiére v drese Dusla naznačila potenciál.

[size=14]**Slovan Duslo Šaľa – TJ Házená Jindřichův Hradec 34:17 (18:8) **[/size] Najviac gólov: Trochtová, Bérešová, Weibelová po 5 – Eliášová 6, Bubeníková 5, Kohoutová 2. Rozhodovali: Rudinský, Mandák, vylúčené: 3:7, ČK: Krupicová (Jindřichův Hradec) za tri vylúčenia, 7 m hody: 7/6 – 5/5, 200 divákov

DUSLO: Grandtnerová, Túrociová – Trochtová 5, Piskayová, Vidiečanová 3, Bérešová 5, Pócsiková 1, Czaník 2, Demajová 2, Darázsová 3/3, Pileková 1, L. Weibelová 5, I. Bahýlová 3, Veselková 4/3

Výsledky 1. kola:

Michalovce – UDHK Nitra-Sereď 37:16 Zlín – ŠKP Senec 32:24 Poruba – Písek 41:35 Partizánske – Slavia 29:22