Peter Sýkora Hádzaná

Hádzanárky Dusla už postúpili do semifinále

Víťaz Slovenského pohára v ročníku 2009/2010 hádzanárky šalianskeho Duslo postúpili v novom ročníku SP už do semifinále, kde bude prekvapujúco chýbať posledný majster Slovenska ŠKP Bratislava.

Prestávku v medzinárodnej hádzanárskej súťaži WHIL využili prvo a druho ligové družstvá žien na odohranie štvrťfinálových stretnutí Slovenského pohára, v ktorých sa zrodilo veľké prekvapenie v Partizánskom, kde majster Slovenska ŠKP Bratislava zaváhal v Partizánskom s miestnym HK Danlog a utrpel porážku o štyri góly znamenajúcu STOP v Slovenskom pohári. Podľa očakávania si postup do semifinále vybojovalo šalianske Duslo, keď dokázalo na palubovke prvo ligovej Modry, ktorá je po polovičke súťaže na treťom mieste o bod za Bytčou a dva za vedúcou Senicou vyhrať rozdielom 29 gólov, keď získalo rozhodujúci náskok už v prvom polčase. V dueli bohatom na góly (padlo 80 gólov !) postúpila Iuventa Michalovce, keď vysoko zdolala nováčika súťaže Bánovce n/B.

Štvrťfinálové výsledky: HK Modra – Slovan Duslo Šaľa 9 : 38 (4:21) góly: Líšková a Jakubíková po 3,… – Szarková 7, Czaník 6, Bérešová 5,… pred 120 divákmi rozhodovali Ondogrecula a Baďura; vylúčené hráčky: 3:1; pokutové hody: 4/2 – 4/1. **Iuventa Michalovce – HK Gábor Bánovce n/B 46 : 34 (24:15) **góly: Obšatníková 12/3, Polláková,… – A. Tóthová 11/3, Hrubá a Bahýlová po 5,… HK Danlog Partizánske – ŠKP Bratislava 31 : 27 (13:14) góly: Holešová 9, Blažeková 5,… – Kodajová 7/1, Štetáková 5,… O štvrtom semifinalistovi Slovenského pohára sa rozhodne v Trenčíne, kde bude domáci Štart hostiť bývalého účastníka WHIL – ky Banskú Bystricu, cez ktorú by mal jednoznačne postúpiť. Finálový turnaj štyroch víťazov zo štvrťfinále sa bude hrať budúci víkend v Michalovciach. Foto M. Pospiš: Mladá Szarková (pri streľbe) bola aj v Modre najlepšou strelkyňou chemičiek