Peter Štrbo Hádzaná

Hádzanárky Dusla sa opäť priblížili k bronzu

V priamom súboji o tretie miesto po základnej časti medzinárodnej WHIL mali v priebehu celého duelu navrch domáce hráčky.

Duslo malo Zlínu odplácať prehru 35:31 z prvej časti súťaže, ale nezačalo dobre, keď v úvode prehrávalo po presných zásahoch Poznarovej 0:2. V rýchlom slede však strelilo tri góly a v 6. minúte viedlo aj zásluhou Szarkovej už 3:2. Ďalších desať minút Zlín doťahoval jedno gólový náskok domácich, ale od 17. minúty chemičky vďaka krídlam Pilekovej a Vidiečanovej získali štvorgólový náskok 8:4. Spojka Štěrbová síce stihla kontrovať (11:10), ale napriek tomu išlo do kabín Duslo s troj gólovým vedením. Po obrátke domáce hráčky dôslednou obranou súperovi veľa nedovolilo a presným zakončovaním získali v 42. minúte päť gólový náskok (17:12). Hostky však nezložili zbrane, využili chvíľkové zaváhanie Dusla a v 48. minúte už bolo vyrovnané 17:17! V bojovnom závere však zverenkyne trénera Lukačína neustále viedli o 1 – 2 góly (strelecky sa darilo Szarkovej a pokutové hody bezpečne premieňala skúsená Dubajová), hráčky podržala aj brankárka Grantnerová a nakoniec si po zásluhe pripísali do tabuľky dva dôležité body a priblížilo sa k tretej priečke na rozdiel bodu. V poslednom kole bude totiž Šaľa so Zlínom bojovať na diaľku o bronz, nakoľko Zlín hostí víťaza WHIL – ky Sláviu Praha a Šaľa cestuje do Trenčína.

**Slovan Duslo Šaľa – HC Zlín 24 : 22 (13:10) ** R: Cipov a Pastierik; p.k.: 4/4 – 4/4; vylúčené: 1:3; 500 divákov. Duslo: Grandtnerová, Túrociová – Vidiečanová 3; Trochtová 1; Piskayová; S. Szarková 7; Czanik 1; Weibelová; Veselková 2; Bérešová 1; Dubajová 4/4; Pócsiková ; Puškášová; Pileková 5. – tréner Michal Lukačín. HK Zlín: Poznarová 6/4; Šviráková 4; Štěrbová 4;… tréner: Dušan Poloz.

Michal Lukačín, tréner: //„Ak sme chceli bojovať ešte o tretie miesto po základnej časti WHIL museli sme naplno bodovať. Čakal nás ťažký súper, ktorý aj v Šali potvrdil, oprávnenosť doterajšieho umiestnenia. Napriek tomu naše dievčatá okrem zaváhania v úvode neustále viedli, dokonca aj o 5 gólov. Zaslúžia pochvalu za bojovnosť, ale aj predvedený výkon. Duel, ktorý sa musel páčiť divákom, sme nakoniec dotiahli po zásluhe do víťazného konca." // **Zostávajúce výsledky 25. kola: **

Most – Písek 37:30 Veselí n/M – Trenčín 36:28 Poruba – Partizánske 32:31 Jindř. Hradec – Olomouc 20:25 Bánovce n/B – ŠKP Bratislava 31:26 Michalovce – Slávia Praha 29:26 (predohrali)

**Najlepšie strelkyne: **1. A. Tóthová – 254 gólov (Bánovce n/B); 2. K. Černá – 181 gólov (Slávia Praha); 3. I. Luzumová – 181 (Písek); 4. Kl. Michnová – 177 gólov (Partizánske); 5. K. Richvalská – 177 gólov (Poruba);…. 11. S. Szarková – 137 gólov;… 18. L. Vidiečanová – 118 gólov;… L. Bérešová – 91 gólov (všetky Šaľa).