Zlatica Gregorová Hádzaná

Hádzanári zo Šale triumfovali: Súperov zdolali v posledných sekundách

Pred pár dňami pokračovala hádzanárska extraliga. Naši chlapci bojovali ako levy.

Ilustračný obrázok k článku Hádzanári zo Šale triumfovali: Súperov zdolali v posledných sekundách

Do zápasu aktívne vstúpili Šaľania a to hneď v 2. minúte, kedy poslal gól do súperovej brány hráč Guzy. O pár sekúnd už sa do boja pustili domáci Považškobystri­čania. V priebehu zápasu sa našim hráčom darilo byť o 2 – 3 góly pred súperom. Druhý polčas načali domáci hráči. Naši sa tiež zapojili do hry a v 13. minúte 2. polčasu bol stav nerozhodný 22:22. Pred koncom sa ešte domácim podarilo streliť gól, avšak Šaľania v posledných sekundách duelu, ktorý odohrali 14. apríla 2018, dospeli k víťazstvu.

Zo štvrtého miesta

„Hráči HKM Šaľa síce gólom Františka Šulca v poslednej sekunde duelu triumfovali na palubovke MŠK Považská Bystrica 30:29, ale do vyraďovacej časti pôjdu aj tak zo 4. pozície a v semifinále narazia na prešovského obhajcu,“ informoval Slovenský zväz hádzanej.

MŠK Považská Bystrica – HKM Šaľa 29:30 (15:17)

Najviac gólov dali: Š. Macháč 6, Pupík a Jurák po 4 – Michniewicz a Polakovič po 7, Guzy 7/2

Pokutové hody: 3/2 – 2/2

Bilancia vylúčení: 1 – 1

Rozhodovali: B. Mandák a M. Rudinský