Šport Správy

Hádzanári zo Šale víťazne: Po dráme zdolali domáci Hlohovec

Hráči z HKM hosťovali v Hlohovci. Darilo sa im viac ako domácim.

Ilustračný obrázok k článku Hádzanári zo Šale víťazne: Po dráme zdolali domáci Hlohovec

V treťom kole Extraligy 2016/2017 zvíťazilo naše šalianske mužstvo. Aj keď začiatok zápasu patril domácim a viedli 3:1, v 14.minúte už hádzanári HKM Šaľa vyrovnali na 7:7. Podľa portálu šalianskeho klubu sme vďaka Markovičovi viedli 9:10. Prvý polčas sa skončil stavom 14:17.

V druhom dejstve skóroval Guzy, s ktorým sme sa dostali do vedenia, avšak v 51.minúte domáci vyrovnali na 26:26. Šaľania sa upokojili, vymenili brankára, nastúpil Borilovič. Nasledovala séria vyrovnaní a neskôr sa už vedenia zhostilo mužstvo HKM Šaľa, kedy sa Mažárovi podarilo zvýšiť na 29:31. Vo výsledku sa už nič nezmenilo a Šaľania si pripísali zaslúžené víťazstvo.

HC SPARTA HLOHOVEC: HKM ŠAĽA 29:31 /14:17/

Zápas sledovalo 700 dvákov. Rozhodovali Sivák a Haščík. Vylúčení:2 – 4, pokutové hody: 5/3 – 5/4. Gólmani s najvyšším počtom gólov v zápase: Guzy 6,Šulc 6 Markovič 5 Repáň – Meľnyk 5, Mažár 4

Ako je uvedené na klubovej stránke najbližší domáci zápas, ktorý sa mal odohrať 24.9. s Tatranom Prešov sa pre pohárové povinnosti Tatrana presunul na stredu 12.10. V prvý októbrový deň nastúpi mužstvo Šale na palubovke Považskej Bystrice a o týždeň neskôr 8.10. o 18:00 budú hrať doma proti Malackám.