Zlatica Gregorová Hádzaná

Hádzanári Šale sa v Malackách udomácnili: Zahanbili ich vysokým rozdielom

Druhé kolo Slovnaft Handball extraligy 2017/ 2018 sa nieslo v znamení výhry šalianskeho mužstva. Od začiatku si hru užívali.

Ilustračný obrázok k článku Hádzanári Šale sa v Malackách udomácnili: Zahanbili ich vysokým rozdielom

Družstvo HKM Šaľa si po úvodnom odpískaní zápasu na súperovej pôde doslova užívalo početné streľby na bránku. Domáci Strojár Malacky tak podľahol Šaľanom, ktorí si pripísali ďalšie cenné body na svoje konto.

Hneď v úvode zápasu sa naši dokonale porozhliadli a vsietili prvý gól do súperovej brány. Tak to bolo i v ďalších minútach zápasu. Neskôr sa už vzchopili aj domáce Malacky a znížili o jeden gól. Striedavo sa šancí chopili šalianski hádzanári aj ich súperi, avšak prvý polčas sa skončil v prospech šalianskeho mužstva 8: 16. Začiatok druhého dejstva patril opäť HKM Šaľa, keď zvýšili o ďalší gól. Koniec zápasu mali v rukách zase naši hráči, keď skórovali v jeho záverečnej minúte.

TJ Strojár Malacky – HKM Šaľa 18:37 (8:16)

Najviac gólov dali: Burnazovič 5/2, Baláž a Valachovič po 3, Oslej 3/1 – Michniewicz 9/1, Szapu 6, Guzy a Polakovič po 5

Rozhodovali: Balogh, Klimko

Pokutové hody: 5/3 – 4/2

Bilancia vylúčení: 5:7

Zápas sledovalo 189 divákov

Najbližšie sa šalianski hráči stretnú s tímom HC Štart Nové Zámky v sobotu 16.9. 2017 o 18.00 hod. v Šali.