Zlatica Gregorová Hádzaná

Hádzanári Šale s istotou semifinále: V súboji s Topoľčanmi mali navrch

V uplynulých dňoch pokračovala hádzanárska extraliga mužov v skupine o 1. - 6. miesto. V 6. kole zvíťazila Šaľa nad svojimi súpermi.

Ilustračný obrázok k článku Hádzanári Šale s istotou semifinále: V súboji s Topoľčanmi mali navrch
Zdroj: Milan Pospiš

Už úvodné minúty zápasu HKM Šaľa s HK Agro Topoľčany naši hráči využili na streľbu prvého gólu. O niekoľko minút na to už súper gól opätoval a tak sa v priebehu necelých dvoch minút úvodu zrodila remíza. Podobný priebeh mali i ďalšie minúty zápasu. Od 22. minúty však konto našich hráčov začalo narastať a čoraz viac sa vzďaľovali svojmu súperovi. Druhý polčas naštartovali opäť Šaľania, ktorým síce súper šliapal na päty, avšak zvyšok zápasu už bol v réžii našich hráčov. V sobotu 17. marca 2018 iste hádzanári Šale potešili domácich fanúšikov.

Miestenka do semifinále

„Štvrté víťazstvo za sebou zaistilo hádzanárom HKM Šaľa v sobotu miestenku do semifinále play-off Slovnaft handball extraligy mužov 2017/2018 a zároveň sú reálne v hre o to, aby sa vyhli 4. miestu a zabojovali o medailové pozície ešte v nadstavbovej časti. V 6. kole A-skupiny (o 1. – 6. priečku) si pred svojimi fanúšikmi poradili s HK Agro Topoľčany jednoznačne 24:16 a už len o bod zaostávajú za svojím protivníkom,“ Slovenský zväz hádzanej.

HKM Šaľa - HK Agro Topoľčany 24:16 (11:8)

Najviac gólov dali: Vadkerti 6, Melnyk 6/4, Michniewicz 4 – Jadroň 5/1, Briatka 4

Rozhodovali: Oťapka. Zubo, 7 m

Pokutové hody: 4/4 – 2/1

Bilancia vylúčení: 5:5

Zápas sledovalo 1000 divákov.

Najbližšie stretnutie našich hádzanárov z HKM Šaľa sa uskutoční 21.03.2018 o 19­.00 hod. s ŠKP Bratislava v Šali.