Peter Sýkora Futbal

Futbalové nádeje Dusla strieborné

V Šali – Veči usporiadal futbalový klub Slovan Duslo Šaľa žiacky halový futbalový turnaj mužstiev (ročník l996 a mladší), na ktorom štartovalo 8 účastníkov.

Výborne si na ňom viedli šalianski futbalisti – zverenci trénera Slavomíra Prúčneho (bývalý hráč Trnavy, Šali, 1. FC Košice a Ružomberka), ktorí obsadili výborné druhé miesto. Tabuľka skupiny „A“: 1. Ružinov Bratislava – 7 bodov; 2. Inter Bratislava – 6 bodov; 3. Trnava – 4 body; 4. Dunajská Streda – 0 bodov. V skupine „B“ hralo Duslo Šaľa, ktoré postupne porazilo Senec 3:0; Senicu 2:1 a Ivanku p/D 3:2. Tabuľka skupiny „B“: 1. Duslo ŠAĽA – 9 bodov; 2. Senica 4 body; 3. Senec – 4 body; 4. Ivanka p/D – 0 bodov. Semifinále: Šaľa – Inter Bratislava 6:3; Senica – Ružinov 2:1. Finále: Šaľa – Senica 1:4, o 3. miesto: Ružinov Bratislava – Inter Bratislava 0:3. Ďalšie poradie na turnaji: 5. Senec, 6. Trnava, 7. Ivanka P/D, 8. Dunajská Streda. Úspešný šaliansky kolektív na turnaji reprezentovali pod vedením trénera Slavomíra Prúčneho (vedúci mužstva J. Horváth) hráči: B. Pospiš, N. Horváth: Surányi – 1 gól, Tóth, Franko, Babinec, F. Prúčny – 1, Krommel, Kochan – 3, Györi, Šalata, Herceg – 2, Vanek, Špalek – 2, Kudry, Sádockí – 2 a Meszlényi, ktorý bol so 4 gólmi najlepším strelcom mužstva. Šaľa 21.12.2009 Jozef Sklenár Foto: Milan Pospiš