Peter Sýkora Iné športy

Florbal cup pozná v okrese nového víťaza

Základná škola Ľ. Štúra v Šali usporiadala v telocvični na Pionierske ulici okresný turnaj mladších žiakov (žiaci ročník l998 a mladší) vo florbale.

Na tomto ročníku EXEL Forbal Cup 2010/2011 štartovali mužstvá 6 základných škôl šalianskeho regiónu. Usporiadatelia rozdelili účastníkov do dvoch skupín, v ktorých sa hralo systémom každý s každým. Minuloročné prvenstvo obhajovali žiaci z Vlčian, kde boli v minulých rokoch položené základy florbalu v okrese Šaľa. Tento nenáročný druh športového odvetvia si získal v krátkom časovom období veľa obdivovateľov v regióne a zelenú má najmä na školách. Žreb bol voči favoritom nemilosrdný, keď sa stretli v „A“ skupine dvaja papieroví favoriti ZŠ Šaľa J. C. Hronského a ZŠ Vlčany. Ich vzájomný duel skončil v skupine deľbou bodov a tieto dva kolektívy si nakoniec zmerali sily aj vo finálovom dueli, kde už potvrdili svoje kvality šalianski florbalisti, v drese ktorých hrá viacero chlapcov, ktorí úspešne hája farby šalianskeho Dusla v žiackych futbalových kluboch.

Výsledky skupiny „A“: ZŠ J. C. Hronského Šaľa – ZŠ Vlčany 2:2; ZŠ Trnovec n/V – ZŚ Vlčany 1:5; ZŠ Trnovec n/V – ZŠ J. C. Hronského Šaľa 0:4.

**Tabuľka skupiny „A“:

1. ZŠ Vlčany 7:3 – 3 body;
  2. ZŠ Šaľa J.C. Hronského 6:2 – 3 body;
  3. Trnovec n/V 1:9 – 0 bodov.**

Výsledky skupiny „B“: ZŠ Šaľa J. Hollého – ZŠ Šaľa Bernolákova 0:3; ZŠ Šaľa Bernolákova – ZŠ Šaľa Ľ. Štúra 0:3; ZŠ Šaľa J. Hollého – ZŠ Šaľa Ľ. Štúra 1:2. ** Poradie v skupine „B“:

1. ZŠ Šaľa Ľ. Štúra 5:1 – 4 body;
  2. ZŠ Šaľa Bernolákova 3:3 – 2 body;
  3. ZŠ Šaľa J. Hollého 1:5 – 0 bodov. **

V semifinále mal problémy neskorší víťaz, ktorý stretnutie s usporiadajúcou základnou školou Ľ. Štúra iba remizoval 2:2 a do finále postúpil iba zásluhou lepšej mušky v samostatných nájazdoch, keď vyhral 2:3. V druhom semifinále vyhrala Zš Vlčany hladko 3:0 nad ZŠ Šaľa Bernolákova. V boji o tretie miesto už usporiadajúca základná škola nezaváhala a rozdrvila chlapcov zo Šali – Veči (Bernolákova) v pomere 5:0. Vo finále však už zverenci trénera Chudíka (ZŠ J. C. Hronského Šaľa) nenechali nič na náhodu a porazili obhajcu titulu z Vlčian 3:1. Víťazný kolektív ZŠ Šaľa J. C. Hronského na okresnom prebore reprezentovali hráči: Bertók, Šušnjar, Keszely, Augustín, Paška, Baranyai, Láng, Száz a Tománek. Víťazné družstvo bude reprezentovať šaliansky okres v krajskom turnaji. Foto: víťaz Majstrovstva okresu Šaľa vo florbale, mladší žiaci ZŠ Šaľa J. C. Hronského.