Rastislav Búgel Futbal

Favorizovaná Myjava nezaváhala: V Slovenskom pohári porazila futbalistov Šale

Futbalisti Spartaka Myjava zvíťazili v stredajšom zápase 4. kola Slovenského pohára - Slovnaft Cupu 2016/2017 na pôde Slovana Duslo Šaľa 5:2 a postúpili do osemfinále.

Ilustračný obrázok k článku Favorizovaná Myjava nezaváhala: V Slovenskom pohári porazila futbalistov Šale

Futbalisti Šale v štvrtom kole Slovnaft Cup-u vyzvali poriadne náročného súpera. Na svojom trávniku hostili aktuálne tretí celok Fortuna ligy – Spartak Myjava.

FK Slovan Duslo Šaľa svoju kožu nepredal lacno. O všetkom sa síce prakticky rozhodlo v prvom polčase, keď hostia strelili tri góly, no Šaľa dohrala so cťou. Myjava mala raketový nástup. Prvý gól strelila v tretej minúte zásluhou Štefana Holiša a o 6 minút prišiel ďalší presný zásah. Postaral sa oň Peter Pavlík. Posledný presný zásah prvého dejstva pridal v 19. minúte Ľuboš Kolár (0:3).

V 71. minúte znižoval po nariadenom pokutovom kope Pavol Jurík (1:3), no opäť prišiel rad na favorizovaného súpera. Ten sa presadil ešte v 80. a 83. minúte (1:5). Manko ešte znižoval hráč Šale Šimon Herceg (2:5), no na viac sa už domáci futbalisti nezmohli a v pohárovej súťaži končia.

FK Slovan Duslo Šaľa – Spartak Myjava 2:5 (0:3)