Peter Štrbo Hádzaná

Duslo si doma poradilo aj s Mostom

Šalianske hádzanárky si pripísali ďalšie domáce víťazstvo. Tentoraz bol na "chemičky" prikrátky Baník Most, ktorý musel od úvodných minút doháňať náskok Dusla. Strelecky sa darilo Veselkovej (Šaľa) a Crhovej (Most), obe mierili presne sedem

Šalianky vstúpili do zápasu rázne a v piatej minúte viedli už 4:1. Po dva góly strelili BahýlováBérešovou. Hostky boli v úvodných minútach nepresné a často aj nedôrazné. V 9.minúte zvyšovala na rozdiel štyroch gólov (6:2) Trochtová po výbornej prihrávke Veselkovej. Druhú desaťminútovku sprevádzali nepresnosti na oboch stranách a ani obrany oboch celkov sa neprekonávali. V tejto časti hry Most nenápadne doťahoval náskok domácich. V 15.minúte znižovala Martínková na 7:5 a o štyri minúty už bolo vyrovnané 7:7, presadila sa Ryšánková. Naše hádzanárky sa po tomto góle skoncentrovali a záverečná desaťminútovka už bola opäť v ich réžii. Grandtnerovú vymenila v bráne Túrociová, ktorá sa okamžite chytila dobrým zákrokom a Bahýlová tak mohla z protiútoku zvýšiť náskok Dusla na dva góly – 10:8. Záverečných päť minút prvého polčasu zvládli lepšie chemičky, ktoré dovolili Mostu skórovať už len raz, pričom pridali ďalšie štyri góly a do šatní tak odchádzali s päťgólovým náskokom 14:9.

Začiatok druhého polčasu bol poriadne rozháraný a ani jednej strane nepomohli diskutabilné výroky arbitrov. Prvý gól padol až po troch minútach, na 15:9 zvyšovala Porubská. V 37.minúte sa dočkala premiérového zásahu aj Szarková, ktorá si po ťažkom zranení kolena po prvýkrát v sezóne zasadla na lavičku Šale a tréner Lukačín učinil veľmi povzbudivé gesto a poslal mladú kanonierku zahrať „sedmičku“. Ostrého štartu v zápase sa však podľa kormidelníka Dusla hráčka dočká zrejme až o mesiac. Naše hádzanárky si neustále udržiavali 5–6 gólový náskok, v 43.minúte sa presadila Demajová, ktorá upravila na 19:13. Záverečná pätnásťminútovka sa niesla v znamení famóznych zákrokov Martiny Túrociovej, ktorá „čiernym anjelom“ nedávala absolútne žiadnu šancu na prípadný zvrat v zápase. V záverečných minútach bolo vidieť najmä Andreu Czanik. V 53.minúte zvyšovala líderka šalianskej kabíny už na rozdiel siedmych gólov (22:15). Rovnaká hráčka si o malú chvíľu išla odpykať dvojminútový trest, Most sa však v presilovke nedokázal presadiť a vzápätí Czanik strelila aj posledný gól Dusla v stretnutí. V samom závere už hostky dokázali len skorigovať stav na konečných 23:17.

[size=14]**Slovan Duslo Šaľa – DHK Baník Most 23:17 (14:9) [/size] **Najviac gólov: Veselková 7/2, Bahýlová 4 – Crhová 7/2, Rišánková 5 Rozhodovali: Černý, Vydra, vylúčené: 5:3, 7 m hody: 3/3 – 2/2, 400 divákov

Duslo: Grandtnerová, Túrociová – Veselková 7/2, Bahýlová 4, Trochtová 2, Porubská 2, Piskayová, Vidiečanová 1, Bérešová 3, Czanik 2, Demajová 1, Pileková, Weibelová, Szarková 1/1

Výsledky 12.kola: // Michalovce – Veselí n/M 23:33 Poruba – Jindr. Hradec 39:17 Partizánske – Písek35:22 Zlín – Nitra-Sereď 38:19 Slavia Praha – ŠKP Senec 43:32//