Peter Štrbo Futbal

Druhá liga: Na Žitnom ostrove jednogólová prehra Dusla

Futbalisti Dusla v šlágri desiateho kola podľahli Dunajskej Strede tesne 2:1. Minuloročný corgoňligista sa ujal vedenia v prvom polčase po góle Hošeka. Po obrátke síce Duslo prebralo iniciatívu a aktívny Čurgali vyrovnal, no posledné slovo mal celok

[size=14]FK DAC Dunajská Streda – FK Slovan Duslo Šaľa 2:1 (1:0)[/size] góly: 24. Hošek, 77. Velický – 66. Čurgali

[blockquote]DAC: Poláček – Banovič, Hrad, Huber, Hozda, Obžera, Velický, Boya, Fodrek, Nulíček, Hošek

Duslo: Kolmokov – Mihálik, Mujkoš, Rehák, Ďatko – Gešnábel , M.Charizopulos, Lalák, Glenda (83. Gajdoš)- L.Szabó, Čurgali[/bloc­kquote]

Mikuláš Radványi (DAC): „Ja som spokojný a súhlasím s Dušanom Libom, že to bol dobrý futbal. Vedeli sme, že Šaľa má dobrých, mladých a rýchlych hráčov, na čo sme sa pripravovali. Prvých 20–25 minút sme mali šance, ktoré sme mali premeniť a zápas mohol mať kľudnejší priebeh. V polčase som hráčov upozornil, aby sme zostali kompaktní, ale v jednej fáze sme boli príliš roztiahnutí. Hrať v rozostavení 4–2–4 určite nebol zámer, kraje zálohy v tej časti zápasu neplnili pokyny. Rodili sa z toho chyby, hlavne na ľavej strane sme dali súperovi priveľa priestoru a z toho sme aj inkasovali. Toto si musíme cez týždeň rozobrať. O výsledku nakoniec rozhodla štandardná situácia, nacvičený signál, čo ma veľmi teší. Na druhej strane ma mrzí, že veľa šancí zostalo nevyužitých. Marián Had bol voľný, nemal mužstvo, tak som sa s ním spojil. Prišiel k nám v utorok, zatiaľ zostáva do konca jesennej sezóny. Jeho príchod nám prišiel vhod, hlavne teraz, keď pre zranenie vypadol Marcin. Navyše sa jeho príchodom zvýši konkurencia, môže hrať na viacerých postoch – v strede obrany, aj na jej ľavom kraji.“

Dušan Liba (Šaľa): „Tak by mal vyzerať futbal! Obaja chceli vyhrať, šance sa striedali na obidvoch stranách. Nechceli sme murovať, hrali sme otvorený futbal, mali sme šance. Na všetky stretnutia nastupujeme s cieľom vyhrať. Nie vždy sa to podarí, ale hráme ofenzívne, na dvoch útočníkov, doma aj vonku. Aj dnes sme prišli s cieľom zabodovať, ale po našej chybe sme inkasovali rozhodujúci druhý gól. Myslím si, že remíza by bola spravodlivejšia. Diváci museli byť spokojní, ja som sklamaný.“

(zdroj: fcdac1904.com)

**Výsledky 10. kola: **

SFM Senec – Dubnica nad Váhom 1:1 Šamorín – Bardejov 1:1 Podbrezová – Liptovský Mikuláš 3:0 Dolný Kubín – Ružiná 0:0 Rimavská Sobota – Michalovce 1:3