Peter Štrbo Hádzaná

Domáca neporaziteľnosť hádzanárov trvá

Hádzanári HKM Duslo Šaľa v nedeľnom zápase potvrdili rolu favorita, keď zaznamenali jednoznačné víťazstvo nad predposlednou Stupavou. Šaľania si naďalej držia domácu neporaziteľnosť.

Naši hádzanári hrajú momentálne vo vynikajúcej forme. V zápase 17. kola sa o tom presvedčili hráči Stupavy, keď už od úvodných minút diktovalo tempo zápasu naše mužstvo. V prvej päťminútovke sa strelecky darilo Szücsovi, ktorý zvyšoval na 4:2 už svojim tretím gólom v zápase. Hostia neustále len doťahovali skóre. V šestnástej minúte sme po góle Tótha viedli už 9:5. V ďalšej päťminútovke sa súper na nás dotiahol na rozdiel jediného gólu – 10:9. Pomohla mu dvojnásobná presilovka , keď si takmer súčasne odpykávali dvojminútové tresty bratia Fázikovci. V nasledujúcich minútach Michal Fázik dokonale odčinil svoje vylúčenie, do prestávky stihol streliť päť gólov a tým opäť vložil opraty zápasu pevne do rúk Šaľanov. Do polčasovej prestávky sme tak šli so šesťgólovým vedením – 16:10. Úvodná desaťminútovka druhej časti nám vyšla na výbornú, súper nestíhal zachytávať rýchle akcie našich hádzanárov a nedokázal prekonávať dobre hrajúcu obranu, ktorú spoľahlivými zákrokmi podporoval brankár Just. V 40. minúte sme po góle Szücsa vyhrávali už 22:13. Záver zápasu už pripomínal exhibíciu, keď výborne hrajúci Šaľania ponúkali fanúšikom jednu lahôdkovú akciu za druhou. Náš posledný gól v zápase strelil v 29. minúte Hustý, ktorý** zvyšoval už na rozdiel štrnástich gólov 35:21**. Hráči Stupavy ešte v záverečnej minúte zaznamenali dva góly, no radosť našim hráčom to už nepokazilo a v zápase sme zvíťazili jednoznačne 35:23. Žiadny súper si v tejto sezóne od nás body neodviezol. Hádzanári Šale ešte neokúsili na domácej palubovke trpkosť prehry, vyhrali všetkých deväť domácich zápasov.

HKM Duslo Šaľa – HK Tatran Stupava 35:23 (16:10)

Najviac gólov: Michal Fázik 7/1, Szücs 6, Vereš 5 – Jánoš 4, Ščasný, Kopp, Lachkovič a Beňo po 3 góly Rozhodovali: Černý, Pavešicová, Vylúčení: 8:6

Duslo Šaľa: Just, Repáň, Bopkó – Tóth 1, Horváth 2, Müller 1, Rusnák 4, Szücs 6, Krajčovič 2, Šeben, Ma. Fázik 4, Mi. Fázik 7/1, Vereš 5, Hustý 3/1, Stupava: Menčovič, Oravec – Mader 1, Vígh 1, Ščasný 3, Kubíček 2, Kopp 3, Lachkovič 3, Malina 2/1, Jánoš 4, Beňo 3